سلام آذربایجان ….

آیا تا به حال از آذربایجان شنیده اید؟ آذربایجان را می شناسید؟

آیا می دانید دقیقا کجاست؟

دفتر خدماتی هواپیمایی مینار سفر کرج شما را به خواندن این مقاله دعوت می کند. تا اطلاعات خود را در مورد آذربایجان افزایش دهید.

موقعیت جغرافیایی کشور جمهوری آذربایجان

آذربایجان کشوری است که در جنوب کوه های قفقاز قرار دارد. اینجا محل اتصال جنوب شرقی قاره اروپا و جنوب غربی آسیا است. کشور های ایران، روسیه، ارمنستان، گرجستان و بخشی از ترکیه مرز مشترکی با جمهوری آذربایجان دارند. آذربایجان از لحاظ جغرافیا در نقطه ی خاصی قرار دارد و به دلیل تاریخ ژرف و متمدنی که دارد خیلی از توریست ها را شیفته خود می سازد. در نقشه های گردشگری از آذربایجان نگفته اند، اما ما در اینجا دلیل می آوریم که چرا آذربایجان یک قطب گردشگری است.

فرهنگ و مذهب آذربایجان

آذربایجان یک کشور مسلمانی است که در گذشته  تحت سلطه ی شوروی سابق بود. آذربایجان را با نژاد ترک می شناسند. قبل از این که به شوروی سابق بپیوندند جزوی از ایران بودند اما چون به سبب دو تیکه شدن این سرزمین بیشتر فرهنگ روسی به خود گرفته اند. ولی باز هم بخش اعظم این مردم در شمال غربی ایران زندگی می کنند. چای خوردنشان شبیه به ایرانی هاست به چای خود به اندازه ایرانی ها شکر اضافه می کنند. قهوه خانه هایی شبیه به ایرانی ها دارند ولی با این تفاوت که آن ها نوشیدنی های مخصوص هم ارائه می دهند. زمانی که وارد قهوه خانه می شوید با “سلام” به شما خوش آمد می گویند ولی وقتی برای نوشیدنی های مخصوص بروید با عبارت ” نسدروویا” خوش آمد می گویند که حاکی از نفوذ فرهنگ روس ها در فرهنگ آذربایجانی است.

جای خیلی محشری است اصلا شما با دیدن خانه های به سبک شوروی، غذا های عربی و تابلو های روسی در این کشور حیرت زده می شوید. این در هم تنیدگی های فرهنگی جالب همراه با فرهنگی غنی آذربایجان لذت سفر به این کشور را دوچندان می کند.

تور آذربایجان - سفر به آذربایجان و مردم آنیک مرد آذربایجانی

سکولارترین کشور جهان

جمهوری آذربایجان اولین کشور اسلامی است که در سال ۱۹۱۸ خود را سکولار معرفی کرد. اولین کشور مسلمانی است که تئاتر را افتتاح کرد. شاید این  جمله آخر مضحک به نظر بیاد ولی باور کنید که در بعضی کشور های اسلامی محافظه کار مثل عربستان هنوز هم به تئاتر و سینما مجوز نمی دهند.

امروزه آذربایجان خود را یک جمهوری سکولار می خواند، گفتنی است ۹۵ درصد این کشور مسلمان است که ۸۵ درصد آن را مذهب شیعه و مابقی سنی هستند. خانم ها در این کشور به ندرت روسری می پوشند و نوشیدنی های الکلی تقریبا در همه جا یافت می شود. از جنبه مذهبی کشور جمهوری آذربایجان نسبت به کشور های همسایه مثل ارمنستان و گرجستان که مسیحی هستند آزادتر است. ساختمان های مذهبی و مساجد در این کشور زیاد است.

یک کشور با تاریخ غنی که بیشتر به سمت غرب گرایش پیدا کرده است

چرا پایتخت این کشور از دلایلی است که باید به آذربایجان رفت؟

باکو پایتخت این کشور همه گردشگران را حیرت زده می کند. فرودگاه های فوق العاده پیشرفته این شهر برای توریست ها یک خبر خوش است و زمانی که در شهر می گردید تماشای بافت سنتی در مرکز شهر نمودی از زیبایی و تاریخ آذربایجان است. میخانه های ناب، رستوران های بی نظیر و ماشین های لوکس رولز رویس  در گوشه و کنار این شهر تور آذربایجان را رنگارنگ می کند.

تور آذربایجان - سفر به آذربایجان و شهر باکوشهر قدیمی و زیبای باکو

یکی از ارزان ترین کشور های جمهوری آذربایجان

اگر یک کشوری پیدا کردی که ارزان تر از آذربایجان باشد به ما بگویید ۱۰۰۰ دلار را همین الان به حساب  شما انتقال دهیم. البته شوخی کردم! ولی حقیقا در کشور آذربایجان قیمت ها خیلی پایین است و می توانید با هزینه پایین در تور آذربایجان شرکت کنید. قطع یقین می توان گفت که از ارمنستان و گرجستان ارزان تر است. جز مکان های لوکس در باکو، شما براحتی با پرداخت ۴ مانات (۲ دلار آمریکا) می توانید در غذاخوری های محلی بهترین وعده غذایی را میل کنید. حتی با ثبت نام در تور آذربایجان در آژانس هواپیمایی مینار سفر کرج می توانید هزینه های خود را به حداقل برسانید.

تنوع آب هوایی در کشور آذربایجان

درست است که آذربایجان کشور کوچکی است ولی ۹ تا ۱۱ نوع آب هوا و شرایط جوی را به خود اختصاص می دهد. از ارتفاعات بالا قفقاز گرفته تا صحرا های گرم و سوزان، چمن زار های سرسبز و سواحل زیبا همه و همه در کشور آذربایجان میزبان گردشگران است. شما در تور آذربایجان این زیبایی های طبیعی را لمس خواهید کرد.

ثبت نام در تور آذربایجان

ثبت نام ایرانی ها در تور آذربایجان خیلی متداول شده است، بطوریکه در خیابان های باکو شما شاهد آن هستید که توریست ها به زبان فارسی با هم صحبت می کنند و این شاید دلیل قانع کننده به استقبال ایرانیان از تور آذربایجان باشد. برای ثبت نام در تور آذربایجان می توانید به آژانس مسافرتی مینار سفر کرج مراجعه کرده و خود را برای تور آذربایجان آماده کنید. گفتنی است که آذربایجان برای ورود گردشگران ایرانی ویزا نمی خواهد و داشتن یک عدد پاسپورت کفایت می کند.

منبع: https://againstthecompass.com/en/8-reasons-why-travel-azerbaijan/