چرا به روسیه سفر کنیم؟

۶ حقیقتی که تور روسیه را ارزشمند می کند

روسیه ممکن است مقصد سفر تعداد زیادی از گردشگران نباشد، ولی باید باشد چرا که این سرزمین ارزش گردش دارد. روسیه یکی از کشورهای برجسته جهانی است، تاریخ و فرهنگ غنی دارد و منظره هایی شگفت انگیز آمیخته با هنر و معماری خاص را یدک می کشد. همچنین شاعرانی که به روسیه نسبت داده می شوند زبانزد عام وخاص هستند.

در زمان های گذشته روسیه تحت سلطه ی اتحاد جماهیر شوروی بود، بدین سبب شاید مردم امروزی فکر می کنند که ورود به روسیه مثل سابق دور از دسترس و مشکل است، در حالی که امروزه شرایط فرق کرده است و کسانی که تور روسیه را انتخاب می کنند و به آن کشو سفر می کنند همراه با شادی و پر از خاطره های شیرین بر می گردند. مخروط های  پر زرق و برق سن پترزبورگ، قصر افسانه ای  تزارها و چشم اندازهای منحصر به فرد، آن را به یک مقصد توریستی تبدیل کرده است، به راستی که کلمات از توصیف زیبایی این کشوری پرآوازه ناکام می ماند.

حقایقی در رابطه با جغرافیای روسیه که در تور روسیه کشف می کنید

روسیه بزرگترین کشور جهان است و یک هفتم از خشکی های دنیا را شامل می شود و به دلیل وسعت بسیار زیاد هشت منطقه زمانی را پوشش می دهد. اگر مقادیر نسبی برای شما قابل فهم نیست، پلوتو را در نظر بگیرید: پلوتو سطح مساحت ۱۶.۶ میلیون کیلومتر مربع دارد، در حالی که روسیه ۱۷ میلیون کیلومتر مربع است! این ناحیه گسترده باعث شده است همسایه های زیادی داشته باشد همچنین به ۲۲ حوزه ی آبی جهان دسترسی دارد و ۱۲ حوزه ی  آب های جهان را هم در داخل مرزهای خود دارد. روسیه ۴۰ پارک ملی و ۴۰ مقصد گردشگری مورد تایید یونسکو دارد. در اینجا شما می توانید قدیمی ترین کوه های جهان، اورال و عمیق ترین دریاچه جهان، دریاچه بایکال را از نزدیک ببینید.

شهرهای بزرگ روسیه زندگی اجتماعی در سطح  شهر نیویورک دارند، در حوزه هنر روسیه همیشه در سطح جهانی جایگاه خود را حفظ کرده است. تئاتر بولشی و گالری هنری پوشکین در مسکو و هرمیتاژ در سمپیترزبوک،  از بهترین موسسه های هنری جهان هستند. در سن پیترزبورگ ۲۰۰۰ کتابخانه ۲۲۱ موزه ۸۰ خانه تئاتر، ۱۰۰ سالن کنسرت و۴۵ گالری هنر وجود دارد. از این رو در تور روسیه شما باید از بین این ها بهترین ها را انتخاب کنید و لحظات شیرین را با همسفران خود ثبت نمایید؛ آژانس مسافرتی مینار سفر کرج این تورها را همیشه برگزار می کند، شما می توانید با برقرای یک تماس با دفتر خدماتی هواپیمایی مینار سفر کرج بلیط تور روسیه را برای خود و دوستانتان رزرو کنید.

تور روسیه - سفر به روسیه و تاریخ آن

حقایقی درباره تاریخ روسیه

تاریخ روسیه پیشینه ۱۱۱۵ ساله دارد و زمانی با ورود ارتش وایکینگ ها با آرزوها و جاه طلبی های افرادی که می خواستند مسیرهای تجاری بزرگ اروپای شرقی را تشکیل دهند شکل گرفت و هیچ شکی نیست که امروزه بزرگترین کشور جهان است. 

حقایقی درباره زبان روسیه

زبان رسمی کشور روسیه، روسی است و برخلاف الفبای لاتین با الفبای سیریلیک نوشته می شود. این زبان پنجمین زبان پر متکلم دنیاست. بسیاری از حروف الفبای سیریلیک به عقب یا پائین نگاه می کنند؛ چیزی که به نظر می رسد یک حرف “P” است در حقیقت معادل لاتین “r” است. حتی حرف “в” معادل حرف لاتین “v” است و حرف شبیه به “н” معادل حرف لاتین “n” است. زمانی که در روسیه اقامت می کنید، شاید آشنایی به حروف الفبای سریلیک لذت سفر را در شما دوچندان کند.

حقایقی درباره مردم روسیه

در مسافرت ها معمولا تعامل با مردم بهترین خاطره ها را می سازد، در تور روسیه هم فرصت مکالمه با مردم روسیه را خواهید داشت. روسیه ۱۴۵.۵ میلیون نفر جمعیت دارد که ۸۰ درصد آن ها در روسیه غربی زندگی می کنند و دو سوم این مردم در شهر ها سکونت دارند. شهر مسکو ۱۲ میلیون جمعیت دارد و اولین شهر پر جمعیت اروپا محشوب می شود. سن پترزبورگ نصف این مقدار یعنی نزدیک به ۵ میلیون نفر شهروند روسی را به خود جای داده است. از هر ۴ نفر روسی یک نفر بازنشسته است و میانگین سنی در روسیه ۳۰ سال است. گفتنی است یک خانواده معمولی روسی از ۳ نفر تشکیل می شود.

تور روسیه - سفر به روسیه و مردم آن

آب هوای روسیه و مهمترین چالش تور روسیه

با توجه به وسعت، روسیه بر اساس موقعیت های مکانی متفاوت آب و هوای متفاوتی را تجربه می کند. اکثر کشور آب و هوای قاره ای را حفظ کرده و دوره های مشخص آب و هوای گرم و سرد را تجربه می کند که هنگام سفر به شرق دما بیشتر می شود. دمای هوا برای مسکو و سن پترزبورگ در تابستان به میزان ۳۲ درجه سانتیگراد و در زمستان تا کمترین دما یعنی ۲۵- درجه سانتیگراد زیر صفر می رسد. هوا سرد است ولی نه برای کسانی که در روستای اومیاکون زندگی می کنند که در آن پایین ترین دمای جهان یعنی  -۷۱.۲ ° C  زیر صفر ثبت شده است. مناطق جنوبی مانند سوچی مقصد مناسبی برای اقامت با آب و هوای نیمه گرمسیری ملایم است.

شهر های پرطرفدار روسیه

همان طور که در مقاله نیز اشاره کردیم دو شهر مسکو و سن پترزبورگ دو شهر توریستی مسکو هستند که سالانه مقصد گردشگری ایرانیان به حساب می آیند. اگر شما نیز به تور روسیه علاقه مند هستید همین الان با آژانس هواپیمایی مینار سفر کرج تماس گرفته و در تور ها ثبت نام کنید.

 

قیمت تور روسیه

جهت دریافت قیمت تور روسیه از کرج و تهران و کسب اطلاعات بیشتر با آژانس مسافرتی مینار سفر تماس بگیرید