در این مقاله با نگاهی گذرا به توریسم در دبی با  ویژگی های مهم شهر توریستی دبی آشنا می شویم، آژانس مسافرتی هواپیمایی مینار سفر برگزار کننده انواع تورهای گردشگری از جمله تور دبی شما را به خواندن این مقاله دعوت می کند.

۸ دلیلی که حداقل یکبار سفر به دبی را حتمی می کند

بدون شک دبی یکی از خاص ترین شهر های دنیاست، این شهر برای افرادی که لذت زیادی از مسافرت می برند و به عبارتی دیگر عاشق سفر هستند مکانی ایده آل است. دبی اماکن تاریخی، معماری آینده گرایانه دارد و شب های فعال شهر و جاذبه های بی نظیر آن سالانه میزبان میلیون ها نفر از مردم سراسر جهان است. ما نیز در آژانس مسافرتی مینار سفر کرج سالانه تورهای خود را به مقصد دبی شروع می کنیم. مطمئنا شما نیز با خواندن دلایل سفر به دبی شیفته تور دبی خواهید بود.

کویر در دبی

دبی قبل از اینکه آسمان خراش ها و اتومبیل های مجلل داشته باشد یک صحرا بود؛ با اینکه شهر از دوران روستاهای بدوی پیشرفت کرده، ولی بازهم ارزش دیدن دارد. وقتی برای سیاحت در صحرای دبی رفتید، کباب های سنتی عربی را حتما امتحان کنید؛ به تماشای رقص های مخصوص عربی بنشینید و یا از شن سواری و شتر سواری لذت ببرید. 

تورهای مسافرتی مسافران را از هتل برمی دارند و به کمپ موجود در مرکز صحرا منتقل می کنند که با تپه های شنی احاطه شده اند؛ این بهترین روش برای شناخت سبک زندگی منطقه  قبل از تشکیل شهر خواهد بود.

تنوع فرهنگی

شهرهای لندن و نیویورک به داشتن تنوع فرهنگی در دنیا زبانزد هستند، اما شهر دبی سطح جدیدی از تنوع فرهنگی را به میهمانان معرفی می کند. تقریبا ۸۵ درصد مردم دبی مهاجر هستند، این رویداد یک بستر برای تعامل فرهنگی به وجود آورده که در کمتر جایی از جهان به چشم می خورد. سفر به دبی یکی از بهترین تجربه های مردم شناسی را برای شما مهیا می کند؛ به گونه ای که با یک سفر با اغلب مردم از نقاط مختلف جهان آشنا می شوید. برای این کار کافیست با آژانس هواپیمایی مسافرتی مینار سفر کرج تماس بگیرید و تور دبی را رزرو کنید

تور دبی - تور مسافرتی گردشگری دبی

معماری منحصر به فرد

معماری دبی در جهان شناخته شده است؛ به جد می توان گفت چهل سال پیش حتی یک ساختمان معمولی هم در دبی بنا نشده بود. اکنون ساختمان های بلندی که به آسمان قد کشیده اند، هر کدام اثری از معمارهای شاخص جهانی هستند. رانندگی کردن در یکی از جاده های اصلی امارات متحده عربی، جاده شیخ زاید، هر کسی را متحیر می کند. هر کاری که در دبی انجام می دهند، طبق سبک و سیاق خاصی است. ساختمان ها اندازه ها و اشکال و سبک خاصی دارند؛ به طوری که حتی در مترو ها هم می توان آثار این معماری را مشاهده کرد.

پالم جمیرا در دبی

برای کسانی که به تعطیلات و تفریح در جزیره فکر می کنند، جزایر مصنوعی دبی را پیشنهاد می کنیم؛ درست است که بعضی از قسمت های آن در حال ساخت و ساز است، اما بیش از ۱۰ سال است که نخل جمیرای دبی، سواحل زیبا، هتل های استاندارد و رستوران های با کیفیت را ارائه می دهد. شکل نخل مانند این جزایر از درخت های سنتی دبی الهام گرفته شده است، حتی بهتر از اقامت در نخل جمیرا، می توان با یک هلی کوپتر از نمای بالا این ساخته دست بشر را دید و به آن آفرین گفت.

برج خلیفه

برج خلیفه بلندترین ساختمان جهان است، یک گردش در این ساختمان خاطره ساز خواهد بود، از کرانه تا ساحل را می توان از این برج تماشا کرد. برج خلیفه بیش از ۸۰۰ متر طول و ۱۶۳ طبقه دارد، این ساختمان رستوران ها و هتل های بسیاری را در خود جای داده است و ایده آل ترین فرصت برای تماشای غروب خورشید محسوب می شود.

تور دبی - تور مسافرتی گردشگری دبی

شب های دبی

کسانی که به پارتی ها علاقه دارند، کلوپ های شبانه و بارهای این شهر تمام شب های هفته باز هستند.. با نام های آشنایی مانند دبی سفید و بلو مارلین  هیچوقت نشده که فعال نبوده باشند و همیشه با استایل ها و سبک های متفاوت شب های دبی را روشن کرده اند.

باغات موجود در صحرا

 با در نظر گرفتن شرایط آب و هوا و جغرافیای دبی نمی توان باور کرد که در چنین منطقه ای آثاری از رویش گیاهان را یافت؛ به هر حال  باغچه های مصنوعی دبی همه را بهت زده می کند و در زمستان گل شکوفه می زند و حاشیه ی شهر امکان دیدن باغ های زیبایی و شگفت انگیز مهیا شده است؛ حتی در مرکز شهر هم از این صحنه ها برای طبیعت دوستان طراحی شده است.

دیدن باغچه شگفت انگیز دبی ضروری است، در این باغچه پیکره های مختلفی را با گل ها ساخته اند حتی پیکره هایی مثل برج خلیفه، هواپیماها، قلعه ها این مکان را مزین کرده است.

بازار طلا

دبی به داشتن بازار های معروف طلا مشهور است که صدها مغازه طلا، جواهرات، نقره و سنگ های قیمتی را به روی میهمانان باز کرده است. بزرگترین انگشتر طلایی جهان را در اینجا ببینید که تقریبا ۶۴ کیلو گرم است. بازار طلا در بخش قدیمی دبی بوده و یک تفاوت عمده با بخش جدید شهر دارد؛ در بازار سنتی مغازه های خرید فروش پنجره تا جواهرات شریف و زیبا قرار دارند. اما چه چیزی دبی را تا این اندازه متمایز کرده است؟

برای این مغازه های گران بهای طلا هیچ نگهبان و اقدامات امنیتی در نظر گرفته نشده، اساسا دبی شهر بسیار امنی است دزدی در این شهر رایج نیست و برای مغازه های جواهر فروشی هیچ نگرانی بوجود نمی آورد.

اگر شما نیز برای سفر به این شهر رویایی لحظه شماری می کنید؛ همین الان می توانید با آژانس مسافرتی در کرج مینار سفر تماس بگیرید و برنامه سفر خود را تنظیم کنید. همان طور که در مقاله خوانید سفر به دبی خاطره ساز است، همچنین  تور دبی در دفتر خدمات هواپیمایی مینار سفر کرج یکی از پیشنهاد های ویژه است، پس منتظر نمانید و همین الان با دفتر تماس بگیرید.

منبع: https://theculturetrip.com/middle-east/united-arab-emirates/articles/8-reasons-why-you-should-visit-dubai-at-least-once-in-your-lifetime/