۳ مورد از جاذبه های گردشگری هند

در این مقاله به جاذبه های دیدنی هند میپردازیم که  آژانس مسافرتی در کرج این تورها را همیشه برگزار می کند، شما می توانید با برقرای یک تماس با دفتر خدماتی هواپیمایی مینار سفر کرج بلیط تور ارزان جاذبه های دیدنی هند را تهیه کنید.

هند یک سرزمین پر جنب و جوش از نقاط قوت و ضعف است که در آن هر دو دنیای سنتی و مدرن ملاقات می کنند. هند بزرگترین کشور جهان در منطقه است و دومین کشور از نظر جمعیت، هندوستان دارای یک میراث غنی می باشد که نتیجه قرن های مختلف فرهنگ ها و ادیان است. نکات برجسته مسافران شامل فرصتی است برای دیدن مجموعه ای از مقدسات مقدس و برخورد روحانی، در حالیکه دوستداران طبیعت از سواحل شستشو شده خورشید، پارک های سرسبز ملی و حرمین حیات وحش هیجان انگیز لذت خواهند برد. ازتاج محل در آگرا تا سایت های مقدس هارمندیر صاحب (که قبلا معبد طلایی) در آمریتسار و  مسجد مکه در حیدرآباد است، بازدید کنندگان این کشور عجیب و غریب، گنجینه های معنوی، فرهنگی و تاریخی را کشف می کنند.

۱- تاج محل، آگرا


شاید برجسته ترین ساختمان هند، تاج محل است، که شامل بسیاری از عناصر طراحی اسلامی از جمله آرچها، مناره ها، گنبد شکل پیاز و چهره سیاه و سفید در اطراف ورودی، تاج محل، عمدتا از سنگ مرمر سفید تزئین شده با الگوهای گلدار تزئینی ظریف و سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی مانند الماس و مرواریدساخته شده است. نکته : بهترین زمان برای بازدید،  در سحر یا غروب خورشید است، زمانی که جو در اثر تغییر در روشنایی به وضوح تغییر می یابد .

۲-شهر مقدس واراناسی


یک مرکز بزرگ زیارت برای هندوها، شهر مقدس واراناسی، مدتهاست با رودخانه قدرتمند گنگ، یکی از مهمترین نمادهای مذهبی است.  Varanasi یکی از قدیمی ترین شهرهای باقی مانده در جهان است. این خود دلایل بسیاری برای بازدید فراهم می کند،  حمام کردن در گنگ اهمیت زیادی برای هندوها دارد و مکان های متعددی که به عنوان “گات” شناخته می شود،که دارای پله هایی است همه گفته اند که وارنانی دارای بیش از ۱۰۰ گیات است که بزرگترین آنها داش آباد غات و عیسی گات است .

۳- معبد طلایی آمریتاسار

امریتاسار در سال ۱۵۷۷ توسط رام داس تأسیس شد و مرکز مهمی از تاریخ و فرهنگ  است. معبدی بزرگ در هندوستان است که بسیاری از زیارتگاه هاو (همچنین بسیاری از هندوها و مردم مذاهب دیگر را جذب می کند)، این معبد در ترکیبی از سبک های هندو و اسلامی ساخته شده است؛ بخش مرمر پایین تر آن شامل شکوفایی گل های تزئینی و گل های حیوانی است. گنبد طلایی بزرگ نماد گل لوتوس، نماد خلوص به سیک ها است. علاوه بر طراحی فوق العاده آن، بازدید کنندگان به همان اندازه تحت تأثیر فضای روحانی معبد قرار می گیرند، تأثیری که نمازها به طور مداوم از کتاب مقدس سیکا پخش شده و در سراسر مجموعه پخش می شوند.