• کرج، تقاطع ملاصدرا و تعاون، مجتمع پاسارگاد، واحد ۴
  • ۰۹۱۲-۶۳۸۴۳۵۹
  • ۰۲۶-۳۲۵۲۹۲۰۰ - ۰۲۶-۳۲۵۶۲۵۴۶
visabaner1

پیکاپ پاسپورت از کرج

آژانس مسافرتی مینار سفر به عنوان یک آژانس مسافرتی در کرج با در اختیار داشتن تیمی مجرب و متخصص کلیه خدمات مرتبط با پیکاپ پاسپورت یا همان پیکاپ ویزا از کرج، تهران و … را انجام می دهد.

پرسش های متداول

پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا چیست؟

برای گرفتن ویزا نیازی به حضور شخص نیست و میتونید پاسپورت خود را از طریق یک واسطه به سفارت تحویل بدهید که به این روند ارسال پاسپورت به سفارت و بازگشت آن به شما پیکاپ گفته میشود.

پیکاپ (Pickup) در لغت به چه معناست؟

کلمه پیکاپ (Pickup) در اصطلاح انگلیسی به معنی برداشتن و یا تحویل گرفتن چیزی و یا کسی است. اما در صنعت توریسم و مهاجرت این کلمه معنی دیگری دارد. برای ورود به کشورهای دیگر نیاز به اخذ ویزا و به بیان دیگر اجازه ورود خواهید داشت. برای اخذ این اجازه ورود، باید با در دست داشتن مدارک خود برای مصاحبه به سفارت کشور مربوطه در ایران مراجعه نمایید و در صورت تایید شخص مصاحبه کننده در سفارت مدنظر، ویزای شما به مرحله ثبت خواهد رسید و پس از درج مهر ویزا در پاسپورت می‌توانید برای سفر آماده شوید. اما گاهی برای اخذ ویزای بعضی از کشورها (به دلیل تعطیلی سفارتخانه و یا کنسولگری مدنظر) ملزم به مراجعه به یک کشور واسطه هستید. این عمل را اصطلاحا پیکاپ می‌گویند.

تفاوت میان پیکاپ وبزا و پیکاپ پاسپورت در چیست؟

در واقع پیکاپ پاسپورت تفاوتی با پیکاپ ویزا ندارد و این دو اصطلاح به جای یکدیگر استفاده می‌شوند. متقاضیان دریافت ویزا پس از اقدام جهت اخذ ویزا و طی شدن مراحل مربوطه، به منظور صرفه جویی در هزینه و زمان، امکان یا تمایل سفر به کشور مربوطه را ندارند. در این مواقع متقاضی می‌تواند با انتخاب یک کارگزار قابل اعتماد و ارائه پاسپورت و مدارک مورد نیاز خود به ایشان، در وقت و هزینه‌های خود صرفه جویی نماید. کارگزار شما بدون هیچ منع قانونی، با ارسال پاسپورت و مدارک به کنسولگری مربوطه در کشور واسطه، اقدامات لازم جهت الصاق ویزا به پاسپورت شما را انجام داده و پس از اتمام کار آن را در ایران به شما تحویل خواهد داد. به این فرایند ارسال پاسپورت،الصاق ویزا و بازگرداندن آن به شخص در اصطلاح “پیکاپ پاسپورت” گفته می شود.

برای چه کشورهایی می‌توان پیکاپ پاسپورت گرفت؟

خدمات پیکاپ پاسپورت در حال حاضر برای کشورهای کانادا، آمریکا و انگلیس در دسترس متقاضیان و همکاران محترم قرار گرفته است.

و برای سایر کشورها می توانید با ما در تماس باشید.

برای دریافت پیکاپ پاسپورت آیا نیاز به حضور شخص میباشد؟

همانطور که پیشتر اشاره شد پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا در اصطلاح به روند ارسال پاسپورت به سفارت و بازگرداندن آن به همراه ویزا به متقاضی گفته می‌شود. هنگامی که پاسخ درخواست ویزا، از طریق ایمیل به اطلاع متقاضی رسید، فرد موظف است با در دست داشتن پرینت ایمیل و پاسپورت خود به سفارت کشور مربوطه مراجعه کرده و نسبت به الصاق ویزا اقدام نماید. بسیاری از افراد به دلیل محدودیت‌های زمانی و یا صرفه‌جویی در هزینه‌ها با استفاده از خدمات پیکاپ از سفر مجدد به کشور ثالث و دریافت ویزای خود اجتناب می‌کنند.

به بیان دیگر با تعیین نماینده‌ای رسمی دیگر نیاز به حضور شخص در سفارت و سفر مجدد وی به کشور ثالث نخواهد بود و تمام مراحل توسط نماینده رسمی متقاضی در کمترین زمان ممکن و هزینه‌ای به مراتب پایین‌تر انجام می‌شود.

آیا امضای شخص روی پاسپورت الزامی است؟

سفارت ها قانون مشخصی در مورد امضا بر پاسپورت ها وضع نکرده اند. در صورتی که مدارک ارائه شده به سفارت دارای امضا است، بهتر است پاسپورت دارای امضا باشد، هرچند قانون الزامی در این زمینه وجود ندارد.

برای انجام پیکاپ پاسپورت به کجا مراجعه نماییم ؟

قطعا همه از میزان اهمیت پاسپورت که از اصلی ترین مدارک شناسایی است و سو استفاده هایی که می شود از آن کرد، آگاه می باشند. آنچه که حائز اهمیت می باشد این است که متقاضیان نماینده ای معتبر، آگاه به روند سفارت و دارای مجوز رسمی را برای این کار انتخاب نمایند.

آژانس مسافرتی مینار سفر در کرج با در اختیار داشتن تیم متخصص در کرج، تهران، امارات عربی متحده، ترکیه و ارمنستان پس از دریافت پاسپورت متقاضی در کرج و ارسال آن به کشور مورد نظر بدون حضور وی مبادرت به اخذ پاسپورت از سفارت مربوطه و تحویل آن به متقاضی در ایران می نماید.

 

پیکاپ پاسپورت (پیکاپ ویزا) چیست؟

پیکاپ پاسپورت چیست و چه تفاوتی با پیکاپ ویزا دارد؟

پیکاپ پاسپورت در واقع همان پیکاپ ویزا است و هیچ تفاوتی با هم ندارند. از آنجایی که فرآیند پیکاپ پاسپورت به منظور ضمیمه شدن ویزا به پاسپورت انجام می شود، به آن پیکاپ ویزا نیز گفته می شود.

پیکاپ پاسپورت چیست و به چه منظوری انجام می شود؟

به طور کلی فرآیند اخذ ویزا شامل دو مرحله است؛

۱-پر کردن فرم های مربوط به درخواست ویزا و تحویل آنها همراه با مدارک مورد نیاز به سفارت کشور مقصد توسط متقاضی

۲-ثبت ویزا در پاسپورت در صورت موافقت با درخواست متقاضی

در هر دو مرحله برای اخذ ویزای کشورهایی که سفارت خانه فعال در ایران ندارند نیاز است تا متقاضی به یکی از کشورهای واسط مراجعه نماید. اما تفاوت آنها در این است که در مرحله اول حضور فرد الزامی بوده، ولی در مرحله دوم می توان این کار را از طریق نماینده انجام داد.

در واقع مراحل به این صورت است که پس از درخواست ویزا و تحویل مدارک به سفارت توسط شخص، دو حالت اتفاق می افتد؛

حالت اول: رد درخواست ویزا (که در این حالت متقاضی می بایست دوباره تلاش نماید با تکمیل مدارک و ارائه دلایل بیشتر افسر ویزا را قانع نماید)

حالت دوم: موافقت با درخواست ویزا.

در صورتی که  با درخواست ویزا موافقت شود، نیاز است تا فرد پاسپورت خود را به همراه برگه نتیجه به سفارت تحویل دهد تا سفارت ویزا را ضمیمه پاسپورت نماید. از آنجایی که در این مرحله حضور شخص الزامی نیست، جهت جلوگیری از تکرار هزینه های سفر به کشور واسط، متقاضی ویزا این کار را از طریق نماینده انجام می دهد.

 

در واقع با بهره گیری از خدمات پیکاپ پاسپورت مسافر می تواند فرد یا شرکتی را به عنوان نماینده و وکیل خود انتخاب کرده تا از این طریق روند ارائه پاسپورت به سفارت مورد نظر و بازگرداندن آن به کشور انجام شود.

رزرو تلفنی