اگر بخواهیم به کشور هایی که در صدر لیست گردشگران هستند اشاره کنیم، هند یکی از آنهاست. لایه های عمیق تاریخ و معماری و همچنین فرهنگ غنی هند در کنار جاذبه های طبیعی و آداب و رسوم مردمان این کشور از جمله جذابیت هایی است که می توانند یک گردشگر را مجذوب خود کنند.  در همین راستا تور هند به شما این امکان را می دهد تا سفری جذاب و به یاد ماندنی را به این کشور داشته باشید. در ادامه به بیان دلایلی که شما را به برگزیدن تور هند سوق می دهد اشاره ای می کنیم.

۱۰ دلیل برای سفر به هند و انتخاب تور هند

مردمان هند

هند یکی از کشور هایی است که مردمان مهربان و مهمان نوازی دارد. خصوصا در مناطق روستایی صمیمیت و گرمایی که از مهمان نوازی آنها به انسان دست می دهد وصف ناپذیر است. اگر به این کشور سفر کنید مهمان نوازی هندی ها مجذوبتان خواهد کرد.

تاج محل

تاج محل یکی از هفت عجایب دنیاست که نماد اصلی کشور هند نیز محسوب می شود. این بنا از مهم ترین و چشمگیر ترین بناهای تاریخی جهان به شمار می آید. بنایی که توسط شاه جهان به عنوان یک یادبود برای همسرش ساخته شد یکی از عجایب معماری جهان به شمار می رود و توجه گردشگران را به خود جلب می کند.

تور هند - سفر به هند و تاج محل

غذای های هندی

غذا به تنهایی یک دلیل کافی برای سفر به هند است. تنوع غذایی هند بسیار گسترده است. طعم های مختلف غذایی در هند گردشگران بسیاری را به این کشور می آورد. غذاهای شمال هند بیشتر متاثر از فرهنگ غذایی ایران و مغول هاست، اما غذاهای جنوب هند بیشتر متشکل از غذاهای دریایی و برنج است و تندی بیشتری نسبت به غذاهای شمالی دارد.

مقدس ترین رود جهان، در هند

رود گنگ به طول ۲۵۲۵ کیلومتر که از شمالی ترین نقطه هیمالیا تا خلیج بنگال سرازیر شده است از معروف ترین رود های جهان است. این رود علاوه بر اهمیت جغرافیایی، اهمیت خاص معنوی برای یک میلیارد هندو در این کشور دارد. مردمان هند علاوه بر ارتزاق از این رود و انجام فعالیت های اقتصادی و کشاورزی، وابستگی معنوی نیز با این رود دارند به طوری که آن را وسیله و راه رسیدن به بهشت می دانند. سپردن خاکستر مردگان به این رود سنتی است که آنها برای آرامش روح مردگان و رسیدن آنها به بهشت انجام می دهند.

راجستان هند

استان راجستان در شمال هند، مهاراجا ها و مغول ها، قلعه های با شکوه و کاخ های با عظمت هند را به تصویر می کشد. گفته می شود که در راجستان تاریخ غنی تر از دیگر جاهای هند است. این جا سرزمین شترها، جواهرات گران بها و مناظر کویری است که گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. شما نیز با تور هند می توانید از این لذت گردشگری بهره مند شوید.

تور هند - سفر به هند و راجستان

سواحل زیبای هند

هند سواحل بسیاری برای وقت گذراندن مسافران و توریست ها دارد. سواحل جنوبی نسبت به سواحل شمالی خلوت تر و دنج تر است که راحتی و محلی برای آرامش را برای مسافران مهیا می کند.

تور هند - سفر به هند و سواحل زیبا

شلوغی و هرج و مرج هندوستان

تجربه شلوغی و ترافیک در هند یکی دیگر از جذابیت هایی است که می توانید در تور هند تجربه کنید. خیابان های مملو از خودرو و موتورسیکلت و پیاده رو های شلوغی که  در هند وجود دارد صبر و شکیبایی و حرکت با جمع را به افرادی که برای بازدید از هند آمده اند می آموزد و این یکی از بهترین اتفاقات برای درک بهتر فرهنگ و ملت هند است.

مذهب و دین در هند

در هندوستان مذهب و معنویت با زندگی روزمره مردم در هم آمیخته شده است. هند کشوری است که ادیان مختلف و بزرگ در آن وجود دارند و محل ظهور ادیانی مانند هندوئیزم و بودائیزم است. تماشای افرادی که روزانه با امورات دینی در ارتباطند و مشغول عبادت های خاصشان هستند بسیار جالب است. البته افرادی هم از خارج هند برای یافتن معنویت و دین و یا شرکت در مدیتیشن و تمرین یوگا به هند سفر می کنند.

تاریخ و معماری هند

هند یکی از زیبا ترین کشور ها از لحاظ معماری است و گوناگونی فراوانی از این لحاظ دارد. قلعه ها، معابد، مساجد، بناهای تاریخی و خرابه های باستانی نمونه ای از این جذابیت ها هستند که می توانید در تور هند از آن بهره مند شوید. معماری هند ریشه در تاریخ، فرهنگ و مذهب این کشور دارد. هند در حال حاضر ۳۲ اثر تاریخی ثبت شده در یونسکو دارد که این کشور را به یک گنجینه تاریخی برای علاقه مندان به تاریخ و فرهنگ تبدیل کرده است.

تور هند - سفر به هند و تاریخ و معماری

ماجراجویی در هند

مهم نیست در هندوستان به کدام منطقه می روید. در آنجا هر لحظه یک نوع ماجراجویی همراه شما خواهد بود. چه در سواحل باشید و چه در مناطق جنگلی؛ برای دیدن ببر بنگال رفته باشید و یا در دهلی میان ترافیک و جمعیت باشید. هر لحظه در یک نوع ماجراجویی قرار دارید.

ثبت نام در تور هند

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط و نحوه ثبت نام در تور هند می توانید به صورت حضوری به دفتر آژانس مسافرتی هواپیمایی مینار سفر کرج مراجعه کرده و یا به صفحه ی تماس با ما مراجعه کنید.