• کرج، تقاطع ملاصدرا و تعاون، مجتمع پاسارگاد، واحد ۴
  • ۰۹۱۲-۶۳۸۴۳۵۹
  • ۰۹۳۵-۱۶۲۲۷۹۴
  • ۰۲۶-۳۲۵۲۹۲۰۰ - ۰۲۶-۳۲۵۶۲۵۴۶

ویزا امریکا از کرج

چنانچه قصد تحذ ویزا آمریکا از تهران یا کرج  (ایران)  را دارید بهتر است بدانید گرفتن ویزای آمریکا از ایران حساسیت بسیار بالایی دارد و کاری دشوار است، اما اگر این کار را به مشاوران و متخصصان فعال در این زمینه بسپارید دیگر نباید نگران موضوعی باشید
با توجه به سخت‌گیری سفارت آمریکا در اعطا ویزا به ایرانیان، بهتر است قبل از اقدام برای اخذ این ویزا حتما شرایط اخذ ویزا امریکا را بررسی نمایید.

می توانید با مشاوران مینار سفر در ارتباط باشید ما در مراحل اخذ ویزا و گرین کارت آمریکا در کنار شما خواهیم بود.

اخذ ویزا آمریکا

اخذ ویزا آمریکا

در ادامه شرایط و مراحل اخذ ویزا آمریکا به اختصار آمده است.

۱. ارائه دعوت‌نامه:

برای دریافت ویزای آمریکا، حتما باید دعوتنامه ارائه کنید. دعوت‌نامه ویزای آمریکا می‌تواند از سوی اعضای درجه یک خانواده، یک موسسه آموزشی و یا دانشگاه و یک کارفرما و یا شرکت ارسال شود. در متن دعوت‌نامه ویزای آمریکا باید مدت زمان اقامت متقاضی، نسبت دعوت‌کننده با متقاضی و محل اقامت متقاضی حتما باید ذکر شود. همچنین در صورتی که هزینه‌های اقامت متقاضی به عهده دعوت‌کننده می‌باشد، در متن دعوت‌نامه باید به آن اشاره شود.

۲. تاریخچه سفری متقاضیان:

در کنار دعوت‌نامه، تاریخچه سفری متقاضیان نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. برای دریافت ویزای آمریکا، حتما باید در تاریخچه سفری خود حداقل یک ویزای شینگن داشته باشید. داشتن ویزای انگلیس، ویزای شینگن، ویزای استرالیا و ویزای کانادا در گرفتن ویزای آمریکا تاثیرگزار خواهد بود.

۳. گردش حساب و تمکن مالی:

گردش مورد نیاز ویزای آمریکا باید برای ۴ ماه آخر باشد. منظور از گردش حساب مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیست و فقط تعداد تراکنشات اهمیت دارد. هرچه تعداد تراکنشات حساب شما بیشتر باشد، شانس بیشتری برای اخذ ویزای آمریکا خواهید داشت. تمکن مالی ویزای آمریکا نیز باید به دلار آمریکا صادر شود. ایده‌آل‌ترین مبلغ تمکن مالی ویزای آمریکا، مبلغی بین ۱۰۰،۰۰۰،۰۰۰ تا ۱۵۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان می‌باشد. تمکن مالی ویزای آمریکا حتما باید توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد.

مراحل اخذ ویزا آمریکا

وقت سفارت آمریکا

اول از همه چیز شما می بایست فرمی به نام “اپلیکیشن فرم ویزا” را با دقت و به صورت صحیح و خوانا پر کنید.
شما در مرحله بعدی می بایست از سفارت مربوطه وقت برای مصاحبه و ارائه مدارک بگیرید.
بدلیل شلوغ بودن میزان درخواست ها برای اخذ ویزای آمریکا شما می بایست از چند ماه قبل برای ارائه مدارک و اخذ ویزا اقدام به گرفتن نوبت از سفارت مربوطه کنید .
در مرحله بعدی شما می بایست مبلغ مربوطه برای وقت سفارت را به طور دقیق از سفارت مربوطه پرسیده و آنرا به حساب مربوطه واریز نماید.

 

انواع ویزای آمریکا

با توجه به هدف شما از سفر به آمریکا، ویزای آمریکا در انواع مختلفی ارائه می‌شود. سفارت آمریکا، با توجه به هدف متقاضیان، ویزای این کشور را، در انواع ویزای توریستی آمریکا، ویزای تحصیلی، ویزای کار ، ویزای سرمایه گزاری و ویزای نخبگان ارائه می‌کند.

ویزای توریستی آمریکا
ویزای توریستی آمریکا یک نوع ویزای غیر مهاجرتی است که دارای مدت زمان اقامت مشخص شده در امریکا می‌باشد. این ویزا، در دو نوع B-1 (با هدف توریستی-تجاری) و ویزای B-2 (توریستی – گردشگری) ارائه می‌شود. برای اخذ ویزای توریستی امریکا نیاز به منابع مالی و گردش حساب مورد تائید سفارت امریکا دارید. دعوت نامه در گرفتن ویزای توریستی امریکا تاثیر چندانی ندارید.

ویزای تحصیلی آمریکا
ویزای تحصیلی آمریکا (F)، یک نوع ویزای غیر مهاجرتی آمریکا می‌باشد که برای اهداف مطالعات تحصیلی و یا برنامه های آموزش زبان اعطا می‌شود. دارندگان ویزای تحصیلی امریکا می‌توانند در صورت درخواست وضعیت اقامت خود را در این کشور تغییر دهند. متقاضیان ویزای تحصیلی آمریکا باید به افسران ویزای این کشور اثبات کنند که از پس هزینه های اقامت و تحصیل در این کشور بر‌می‌آیند؛ چرا که فرصت های شغلی قانونی آن ها در آمریکا بسیار محدود است.

ویزای کار آمریکا
ویزای کار آمریکا، برای متقاضیان ایرانی تا ۳ ماه معتبر است و براساس شغل درخواستی، می‌توانید تا ۷ سال آن را تمدید کنید. برای اخذ ویزای کار آمریکا باید از یک شرکت و یا موسسه دعوت نامه معتبر ارائه کنید و معمولا شرکت های دولتی ایالات متحده نیروی کار خارجی استخدام می‌کنند.

ویزای سرمایه گذاری آمریکا
ویزای سرمایه گذاری آمریکا (E-2)، به شخص دارنده اجازه می‌دهد که برای کنترل سرمایه خود، وارد ایالات متحده شود. ویزای سرمایه گذاری امریکا، سرمایه گذار را مجاز می‌کند که در آمریکا به مدت ۳ تا ۵ سال (بسته به کشور مبدا) اقامت داشته باشد. مبلغ سرمایه گذاری در آمریکا باید قابل توجه باشد.

ویزای نخبگان آمریکا
ویزای نحبگان آمریکا (EB-1) یک ویزای اقامت دائم و مستمر در ایالات متحده می‌باشد. این ویزا برای کارگران، استادان، محققان و مدیرانی در نظر گرفته شده که دارای توانایی های فوق العاده ای هستند که اجازه می‌دهد به طور دائم در این کشور اقامت داشته باشند.

 

سفارت آمریکا برای متقاضیان ایرانی

با توجه به این که ایالات متحده آمریکا در ایران سفارت ندارد و برای دریافت ویزای کشور آمریکا شما باید به یکی از کشورهای همسایه که سفارت کشور آمریکا در آن وجود دارد رفته و از آنجا اقدام نمایید و هر سفارت در هر یک از کشورها دارای شرایط گوناگونی می باشد که قبل از ارائه مدارک می بایست اطلاعات کامل و دقیق را از سفارتی که می خواهید از آنجا اقدام به اخذ ویزا نمایید را جویا شوید. جهت دریافت وقت سفارت آمریکا می توانید با ما تماس بگیرید.

کشورهای همسایه ایران که آمریکا در آنها سفارت دارد :
سفارت آمریکا در ارمنستان ( ایروان )
سفارت آمریکا در ترکیه ( آنکارا )
سفارت آمریکا در امارات ( دبی )

 

کارشناسان و مشاوران مینار سفر کرج آماده ی پاسخگویی به سوالات شما عزیزان جهت اخذ ویزا ی کشور آمریکا می باشد.

با ما در تماس باشید

رزرو تلفنی