• کرج، تقاطع ملاصدرا و تعاون، مجتمع پاسارگاد، واحد ۴
  • ۰۹۱۲-۶۳۸۴۳۵۹
  • ۰۹۳۵-۱۶۲۲۷۹۴
  • ۰۲۶-۳۲۵۲۹۲۰۰ - ۰۲۶-۳۲۵۶۲۵۴۶

ویزای شینگن در کرج

چنانچه قصد سفر به یکی از کشور های حوزه شینگن را دارید با ما همراه یاشید آزانس مسافرتی می نار سفر کرج همراه شما خواهد بود.

آیا می دانید با ویزا شینگن به چه کشور هایی می توان سفر کرد؟ قبل از این که به توضیحات اصلی در مورد ویزا شینگن بپردازیم تاریخچه و کلیات این نوع ویزا را مرور میکنیم.

ویزا اتحادیه اروپا

تاریخچه ویزای شینگن به سال ۱۹۸۵ یعنی حدود سه دهه پیش باز می گردد. دو کشور آلمان و فرانسه با یکدیگر عهد نامه ای را امضا کردند تا بتوانند به تجارت رونق ببخشند.بر اساس این عهدنامه دو کشور متعهد شدند تا مرزها را نادیده بگیرند. بر این اساس مردم می توانستند به راحتی و بدون اخذ ویزا از کشور آلمان به فرانسه و برعکس سفر کنند. پس از این با افزایش رونق اقتصادی در این دو کشور، کشورهای دیگر هم به این عهدنامه پیوستند.

این عهدنامه و مرزها به قدری گسترش یافت که در سال ۲۰۱۱ تعداد این کشورها به بیست و شش کشور رسید. این عهدنامه در همین سال در دهکده کوچکی به نام شینگن؛ در کشور لوکزامبورگ به امضا رسید. بر اساس این عهدنامه کلیه شهروندان این کشورها بدون اخذ ویزا می توانند در این بیست و شش کشور تردد کنند.

با بین المللی شدن عهدنامه شینگن مردم دیگر کشورها نیز خواهان ورود به این حوزه شدند. به این ترتیب با ارائه ویزای شینگن به مردم دیگر کشورها دروازه های کشورهای این حوزه به روی مردم باز شد. ویزای شینگن به شهروندان دیگر کشورها این امکان را می دهد تا به راحتی بتوانند به این کشور سفر کنند.

در حقیقت شهروندان کشورهای دیگر با اخذ ویزای یکی از کشورهای این حوزه می توانند به کشورهای دیگر این حوزه هم سفر کنند. البته قوانین کنترل کننده ای در این باره وجود دارد که با توجه به قوانین کشورها متفاوت است. اگر می خواهید از بی نظیرترین کشورهای جهان دیدن کنید، ویزای شینگن به شما این امکان را خواهد داد.

ویزا شینگن

چگونه ویزا شینگن بگیریم؟

به منظور اخذ ویزا شینگن ابتدا باید وقت سفارت را داشته باشید. کارشناسان مینار سفر در کمترین زمان ممکن برای شما وقت سفارت خواهند گرفت.

تهیه مدارک دومین گام در جهت اخذ ویزا شینگن می باشد. مدارکی که سفارت می پذیرد به صورت کلی یکسان است اما در برخی موارد تفاوت هایی هم وجود دارد. با توجه به قوانین کشورها باید به دقت آن چه می خواهند را بررسی کنید و مطابق همان این مدارک را ارائه دهید.

در صورتی که این مدارک کم و کاستی داشته باشد، درخواست شما رد خواهد شد. در این زمینه بسیار دقت کنید تا به هیچ وجه دچار مشکل نشوید. دقت داشته باشید مدارکی که ارائه می دهید باید دارای استانداردهای خاصی باشند تا بتوانید ویزای این کشور را اخذ کنید.

با توجه به قوانین کشور مورد نظر باید برای ترجمه مدارک اقدام کنید. به عنوان مثال برای سفر به کشور اسپانیا پس از اخذ وقت سفارت اسپانیا ، باید مدارک را به اسپانیایی ترجمه کنید. در صورتی که برای اخذ ویزای شینگن آلمان می توانید مدارک را به زبان فارسی هم ارائه دهید. البته بیشتر کشورها مانند ایتالیا مدارک را به زبان انگلیسی اخذ می کنند.

پس از ترجمه مدارک به صورت رسمی و درج مهر دارالترجمه رسمی بر روی آن ها می توانید رد تاریخ گفته شده به سفارت مراجعه کنید. به این ترتیب در تاریخ و ساعت مشخص شده می توانید به سفارت مراجعه کنید، مدارک را ارائه دهید و ویزای مورد نظر خود را اخذ کنید.

 

دقت داشته باشید که با مشاورین مینارسفر کرج می توانید

در کمترین زمان ممکن ویزای مورد نظر خود را اخذ کنید. کافی است تا با مشاورین توانمند ما تماس حاصل نمایید.

 

به طور خلاصه چند گام زیر جهت اخذ ویزای شینگن بایستی طی شود:

 

انتخاب نوع ویزا

ابتدا نوع ویزا را مشخص کنید، این کار با مشخص شدن هرف سفر انجام خواهد شد به طور مثال اگر قصد تحصیل در کشور مقصد را دارید باید برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام نمایید. در صورتی که برای گردش به مقصد می روید هم باید برای اخذ ویزای شینگن توریستی اقدام نمایید. بهتر است قبلازاین کار با مشاوران ما مشورت داشته باشید.

 

اخذ وقت سفارت

وقت سفارت مهمترین عاملی است که در زمان اخذ ویزا شینگن تاثیر گذار است. کارشناسان مینارسفر در کمترین زمان برای شما از سفارت وقت خواهند گرفت. این کار را به ما بسپارید

 

تهیه و ترجمه مدارک

با توجه به چک لیستی که ما در ختیارتان قرار می دهیم مدارک خود را آماده کنید. مدارک شما باید کامل و بدون نقص باشند. این مدارک را با توجه به وقت سفارت به دست دارالترجمه بسپارید. تا سفارت آن را بررسی می کند و پاسخ خود را به شما ابلاغ می کند.

 

مراجعه حضوری به سفارت

با کلیه مدارک ترجمه شده  و  مبلغ صدور ویزا پرداخت شده، به سفارت مراجعه کنید. سفارت مدارک را از شما دریافت می کند و پس از آن می توانید به راحتی منتظر پاسخ سفارت بمانید. برخی از سفارت ها ممکن است شما را برای مصاحبه ی حضوری دعوت کنند.

 

دریافت پاسخ سفارت

پس از مدت زمانی مشخص سفارت ئاسخ شما را خواهد داد که ممکن است مثبت و یا منفی باشد. در صورتی که پاسخ سفارت به درخواست شما مثبت باشد، می توانید ویزای خود را اخذ کنید در غیر این صورت؛ دو تا چهار ماه بعد با برطرف کردن علت ریجکتی دوباره برای اخذ ویزا اقدام نمایید.

رزرو تلفنی