جاذبه های گردشگری همدان

مینار سفر بهترین آژانس مسافرتی در کرج با ارائه بهترین خدمات گردشگری  و تور ارزان گزینه ی مناسبی برای انتخاب و البته اعتماد شما عزیزان می باشد.

استان همدان
پایتخت: همدان
مساحت: ۱۹،۴۴۵ کیلومتر مربع
همدان جز یکی از استانهای، سرد است. استان همدان چند فرهنگی است که دارای اقوام کرد،لر و ترکها است. بر اساس یک افسانه، همدان توسط پادشاه اسطوره ای جمشید تاسیس شد.

شهر باستانی هگمتانه


شهر از هزاره دوم قبل از میلاد  بوده است. تحت کورش بزرگ، در قرن ششم قبل از میلاد، بوده است زمانی که این شهر به عنوان  (“مکان ملاقات”) شناخته می شد، به عنوان پایتخت تبدیل شد. همدان به عنوان یکی از شهرستانهای پرجمعیت با کاخ های پر زرق و برق ساخته شده بود.

همدان پس از فروپاشی عرب در اواسط قرن هفده اهمیتی نداشت اما در اواخر قرن بیستم به حدود ۶۰ سال در منطقه سلجوقی تبدیل شد و شهر توسط مغولان در سال ۱۲۲۰ و بعد از آن تیمور در سال ۱۳۸۶ ویران شد اما به زودی به رفاه نسبی و تا قرن هجدهم باقی مانده است.

بو علی سینا


بو علی سینا بزرگ در دهکده خرمسین متولد شد و در طول زندگی خود به عنوان یک فیلسوف و پزشک احترام داشت.دایره المعارف پزشکی او در اروپا منتشر شده است. او در سال ۱۰۳۷ در همدان دارفانی را وداع گفت.

گنبد علویان


مهمترین بنای تاریخی همدان است که برای کیفیت عالی با گچ تزئینات، با گلهای نقره ای برروی دیوارهای بیرونی و طرح های هندسی پیچیده در مهرگان، مقبره ها در گودال قرار دارند.

 جاذبه های گردشگری همدان شیر سنگی
این سنگ معروف قرن چهاردهم سنگی در میدان با همان نام در جنوب شرقی همدان، تنها بنای یادبود برجسته شهر باستانی است. این در اصل یک دروازه شهری را نگه داشته و ممکن است به دستور الکساندر بزرگ حک شده باشد.

غارعلیصدر

غار که ۴۰ سال پیش کشف شده توسط یک چوپان محلی  کشف شده است، تا ۴۰ متر ارتفاع دارند و دارای چندین دریاچه بزرگ با آب آشامیدنی تا عمق ۸ متر می باشند. هیچ چیز در آب زندگی نمی کنداین غاره از طولانی ترین غارهای آبی جهان است.