جاذبه های گردشگری مالزی

مینار سفر بهترین آژانس مسافرتی در کرج با ارائهبهترین خدمات گردشگری  و تور ارزان گزینه ی مناسبی برای انتخاب و البته اعتماد شما عزیزان می باشد.

مالزی دو تجربه بسیار متمایز را ارائه می دهد: شبه جزیره و بورنئو (جزیره ای که با اندونزی و برونئی مشترک است). شبه جزیره یا مالزیای غربی ترکیبی از طعم های مالایی، چینی و هند با یک سرمایه کارآمد و مدرن، کوالالامپور است. برخی از جالب ترین مکان های مالزی  با جنگل های وحشی، ارگونوتان ها، قله های گرانیت و قبایل احاطه شده است. همراه با برخی از جزایر زیبا، استراحتگاه های لوکس و شهرک های مستعمرات، مالزی، برای اکثر بازدید کنندگان، یک ترکیب شاد را ارائه می دهد.

تقریبا ۲ میلیون گردشگر خارجی در سال ۲۰۱۰ به مالزی سفر کردند. اکثر آنها شهروندان کشورهای همسایه مانند سنگاپور و اندونزی بودند، اما شمار بیشتری از گردشگران خارجی نیز این کشور را کشف کرده اند.

 پارک ملی گونگگ گینگ

احتمالا با بازدید از پارک ملی که در آن بزرگترین گل جهان رشد می کند لذت ببرید. گلرنگ Rafflesia می تواند به قطر تا سه پا رشد کند و دارای بوی تند و زننده است. شکوفه ها بعد از چند روز می میرند؛ خبر خوب این است که آنها می توانند در هر زمانی از سال شکوفه کنند، هرچند بهترین زمان از نوامبر تا ژانویه است. پارک ساراواک دارای سواحل زیبا، کوه های ناهموار و جنگل هایی است که برای پیاده روی ساخته شده اند.

جزیره مانوکان

فعالیت های آب در جزیره مانوکان، دومین جزیره بزرگ در پارک ملی توکونو عبدال، اولین پارک ملی دریایی مالزی، درخشان است. این پارک در سواحل شرقی مالزی شرقی واقع شده است. این پارک برای سواحل بزرگ آن مشهور است – بهترین ساحل در انتهای شرقی جزیره است. مسافران همچنین دریاچه های مرجانی دریایی را پیدا خواهند کرد  جزیره Manukan دارای بیشترین امکانات گردشگری، پنج جزیره در پارک است و توسط کشتی از Kota Kinabalu قابل دسترسی است.

معبد Kek Lok Si

معبد Kek Lok Si در Penang، به عنوان یک معبد نسبتا جدید است، که تنها به سال ۱۸۹۱ می رسد. با وجود جوانان، یکی از مهم ترین معابد چینی بودایی در آسیای جنوب شرقی است.این بزرگترین معبد بودایی در مالزی است.

غار باتو

 

مسافران که راه خود را به غار باتو در نزدیکی کوالالامپور می برند، برخی از هنرهای زیبا هندو را مشاهده میکنند . سه غار اصلی که غارهای باتو را تشکیل می دهند، آن را مهم ترین حرم هندو خارج از هند می کنند و هزاران نفر از عبادت کنندگان را در Thaipusam، جشنوارۀ سالانه هندو، جذب می کنند.مهمترین چیز یک مجسمه غول پیکر از یک خداوند هندو است که توسط صعود از ۲۷۲ قدم به غار کلیسای جامع قرار دارد.

طبیعت

 

Reserve طبیعت Semenggoh معروف به برنامه Orientation آن است که در آن حیوانات و جانوران آموزش داده می شوند که در آنجا زندگی کنند. به همین دلیل، جنگل های اطراف دارای جمعیت پر رونق از اورگوناتان هستند که در طبیعت پرورش می یابند. بهترین زمان دیدن اورانگوتان جلسات صبحگاهی و بعد از ظهر است. ذخایر طبیعت Semenggoh همچنین دارای جمعیت پرنده پرطرفدار با پرندگان رنگارنگ عجیب و غریب مالزیایی، از جمله ، گلپایس خاردار زرد رنگ زرد، Honeyguide مالزیایی و جغد قهوه ای است.