تور یکروزه سرپوش تنگه

با تور یکروزه سرپوش تنگه از کرج با یکدیگر به جنگل سرپوشت تنگه جنگلی بکر در میان جاده چالوس خواهیم رفت
با گذر از میان درخت‌های ممرز، انجیلی و توسکا نمایان می‌شود و عبور  از کنار کلبه‌های چوبی در ادامه مسیر رودخانه‌ای زلال را می‌بینید که از کنارتان جریان پیدا می‌کند. چند بار مسیر رودخانه را قطع می‌کنید و راه پاکوب را ادامه می‌دهید، پاکوبی که کم‌وبیش معلوم و نامعلوم است.

در بین راه، صدای پرنده‌هایی نظیر شاه بوف، سهره و دارکوب براحتی شنیده می‌شود.

بعد از یک ساعت جنگل پیمایی سبک، به آخر مسیر پاکوب که رسیدید، کوهی عظیم جلویتان ظاهر می‌شود و مشخص می‌کند که ادامه مسیر از این راه نیست، درست همان‌جا باید بروید در رودخانه و خلاف مسیر آب به سمت راست حرکت کنید. الآن وارد تنگه‌ای شده‌اید که آن را سرپوش تنگه نامیده‌اند.

کمی که در آب راه می‌روید به آبشاری ۲ متری می‌رسید اما این آخر مسیر نیست، باید از آبشار بالا بروید و خلاف مسیر آب را ادامه دهید. هنگامی‌که از آبشار بالا می‌روید و آب تمام بدنتان را خیس می‌کند، تابستان و آفتابش از یادتان می‌رود.

در ادامه مسیر آبشاری یک متری است که می‌توانید از کناره‌هایش بالا بروید. مسیر را که ادامه دهید، از بین بوته‌ها و درختان عبور می‌کنید تا به آبشاری ۱۰-۱۵ متری می‌رسید. اینجا آخر راهمان است.

خوب که به اطرافتان دقت کنید، در کناره‌های حوضچه‌ی درست‌شده‌ی زیر آبشار، خرچنگ و قورباغه‌های زیبا که آرام‌گرفته‌اند را می‌بینید. بعد از کمی آب‌بازی و لذت از تنگه‌ی سرپوش، بازگشتن مسیر و پایین آمدن از آبشارهای کوچک همچنان برایتان مهیج خواهد بود.

مراقب باشید تا با لیدر در این سفر همراه باشید زیرا ممکن است از مسیر خارج شوید و به‌علاوه بر ندیدن تنگه، در جنگل انبوه چالوس گم شوید