نام جزیره قشم را شنیده‌اید؛ منطقه‌ای که بزرگ‌ترین جزیره در خلیج‌فارس و استان هرمزگان بشمار رفته و از جاذبه‌های دیدنی بسیاری در دل خود برخوردار است.

جالب است بدانید دوستداران طبیعت از جاذبه‌های طبیعت این منطقه به‌عنوان عجایب هفتگانه یادکرده‌اند و معتقدند که چنین طبیعتی در چنان پهنه‌ای از زمین بی‌نظیر است.غار نمک در ۹۰ کیلومتری شهر قشم قرار دارد.

منطقه‌ای که تقریباً به‌موازات ساحل جنوبی قرار داشته، کوه گنبدی که دارای ارتفاع ۲۳۷ متری از سطح دریا بوده و غار نمکی که در این مکان قرار دارد. جزیره قشم مملو از کوه‌های کم ارتفاع و شگفت‌انگیز است که پدید آمدن آن‌ها ارتباط مستقیمی با تحولات دورانی و فروکش آب داشته است و سطح این کوه‌ها را لایه‌های مرجانی، اسفنجی و دوکفه‌ای‌ها پوشانده‌اند که زیبایی بسیاری را برای آن‌ها رقم‌زده است.
یکی از عجایب و شگفت‌انگیزترین گونه‌های گیاهی که در جزایر خلیج‌فارس می‌روید درخت همیشه‌سبز آن است. این درخت معروف به انجیر معابد بوده که تاجی بزرگ و ریشه‌هایی هوایی دارد.
ساحل شنی در شرق کانی در قسمت جنوب شرقی یک مکان دلخواه برای لاک‌پشت‌های دریایی است. در قشم ۱۱ گونه خرچنگ وجود دارد که در کنار آن‌ها این جزیره مملو از انواع ماهی‌هاست.

 

 

آژانس هواپیمایی در کرج مینار سفر به دلیل تقاضای زیاد تسهیلات قابل قبولی را به مسافرین ارائه می دهند. مسافرین می توانند با مراجعه به دفتر خدماتی مسافرتی ما در کرج نسبت به شرایط مسافرت و تور قشم آگاهی کسب کنند. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.