اگرچه کوالالامپور شهری گران است اما ارزش سفر کردن و خرج کردن را دارد! کوالالامپور را می توان آسیا کوچک نامید چرا که از هر قوم و نژاد آسیایی  با هر مذهبی در این شهر به خوبی در کنار هم زندگی می کنند. اگر قصد صرفه جویی درهزنیه های خود را دارید می توانید تور ارزان کوالالامپور و مالزی را خریداری کنید. برج پتروناس، باراز کوالالامپور، برج منارا، معبد غار باتو می تواند دلایل خوبی برای خرید تور مالزی و سفر به کوالالامپور می باشد

سفری به یادماندنی به کوالالامپور مالزی (Kuala Lampur) با پرواز قطری

 تور مالزی کوالالامپور از کرج
کشور مالزی در جنوب شرقی آسیا قرار دارد. دین رسمی این کشور اسلام است. بیش از چند دهه‌ای استقلال این کشور نمی‌گذرد ولی در همین زمان کم مالزی توانسته پیشرفت‌های قابل توجهی داشته باشد. این کشور مانند فرشی رنگارنگ مردم گوناگون از قوم‌های مختلف را به زیبایی در خود جای‌داده است. مذاهب، نژاد و رنگ‌های گوناگونی از تمام جهان درهم در این کشور آمیخته‌شده است. سه نژادی که بیشترین تعداد را در مالزی دارند عبارت‌اند از مالایی ، هندی و چینی که در سالهای اخیر شعار “One Malaysia” به معنای یک مالزی در همه جای این کشور شنیده می‌شد. این شعار در عمل نیز مالزی را به کشوری یکپارچه تبدیل کرده است. در یکی از شبکه‌های رادیویی که اخبار ترافیکی را هر پانزده دقیقه یک‌بار می‌گوید در ابتدای پخش هر خبر جمله “سلام، یک مالزی” را تکرار می‌کند. همچنین در قسمت ورودی معروف‌ترین بازارچه‌ی کوالالامپور، بازارچه پاویلیون نمادی زیبا از “یک مالزی” در حوضی کوچک ساخته‌شده است. این نماد مجسمه‌ای است که در سه کاسه که نماد سه نژاد اصلی این کشور است به‌طور یکسان آب شفاف و تمیزی می‌ریزد.

کوالالامپور شهری مهم در مالزی، جنوب شرق آسیا است. در چند دهه اخیر این شهر توسعه بسیاری داشته است و به‌عنوان یک مرکز تجاری و اقتصادی مالزی و شهری بزرگ و پر رفت‌وآمد شناخته‌شده است. کوالالامپور شهری با آب‌وهوای گرم و شرجی است همین امر سبب شده است تا بازارهای سرپوشیده به همراه امکانات مختلف از محبوبیت خاصی در این شهر برخوردار باشند.

کشور مالزی بعد از امریکا و لوکزامبورگ رتبه سوم مالکیت خودروی شخصی در دنیا را دارد. وجود بزرگراه‌های چندطبقه، پل‌ها و پارکینگ‌های بزرگ و چندین طبقه کمک بزرگی به روانی ترافیک و رفاه حال شهروندان و گردشگران کرده است. حتی در مجتمع‌های مسکونی طبقه‌ای از پارکینگ به میهمانان تعلق دارد و میهمانان خودروی خود را در کنار خیابان‌ها و کوچه‌های اطراف پارک نمی‌کنند. به این صورت در مالزی هیچ‌گاه مشکل پیدا کردن جای پارک وجود ندارد.

 

تور سنگاپور

شاید اولین چیزی که در مواجهه با سنگاپور به چشم بیاید، تضادهای واضح و دائمی آن است: معبدهای دود گرفته در سایه آسمان‌خراش‌ها، اقامتگاه‌های فوق‌العاده لوکس پشت به پشت جنگل‌ها، بازارهای دست‌دوم فروشی در کنار مال‌های چند طبقه‌ی شیک و مجلل و یک روز جشن کریسمس و روز دیگر رژه هندوها و جشن سال نوی چینی. در هیچ جایی روی زمین نمی‌توانید ببینید مردم، آن گونه که در سنگاپور شاهدش خواهید بود، با یکدیگر تعامل کنند. از گردشگران و مسافران فصلی گرفته تا شهروندان، تک تک افرادی که روی این جزیره راه می‌روند و نفس می‌کشند، معجونی پویا و دنیایی رویایی از فرهنگ‌ها، آرا و پیشینه‌هایی ساخته‌اند که نه نژادمحور است نه بیگانه و عجیب و غریب. دنیای آن‌ها آسیای مدرن و شاید هم دنیای آینده را در کنار یادگارهای گذشته نشان می‌دهد. دنیای آن‌ها جوانی است که موسیقی الکترونیک گوش می‌دهد و تلفن هوشمند به دست دارد و همزمان پیرمردی است که بلد است داستان‌های افسون‌کننده برای بچه‌ها تعریف کند. می‌توانید دنیا را بگردید بدون این که سنگاپور را ترک کنید: یک لحظه در بازار روز و مال‌های محله چینی‌ها خود را در هنگ کنگ می‌بینید و لحظه‌ای دیگر در محله‌ی هند کوچک به خیابان‌های بمبئی می‌روید. در تور سنگاپور کلیشه‌های معمول سفرهایتان را لحظه‌ای کنار بگذارید و آن وقت پیش رویتان مقصدی پیچیده‌تر، غافل‌گیرکننده‌تر و وابسته‌کننده‌تر از هر آن چیزی که تصورش را می‌کنید نمایان می‌شود. اگر می‌خواهید برای اولین بار به سنگاپور بروید خود را آماده کنید تا متحیر، هیجان‌زده و البته شیفته و عاشق این کشور شوید.

 

هترین زمان برای رفتن به تور سنگاپور

سنگاپور کشوری منحصر به فرد است. برخلاف خیلی از مقصدهای گردشگری در آسیا، فصل مشخصی را نمی‌توان برای رفتن به تور سنگاپور انتخاب کرد؛ می‌توان گفت که تمام سال برای سفر به این کشور مناسب است. از آنجا که سنگاپور در ۱۳۷ کیلومتری شمال خط استوا قرار دارد، آب و هوایش در طول سال وضعیت ثابتی دارد: رطوبت هوا بالا است و دمای هوا بین ۲۶ تا ۳۰ درجه سانتیگراد متغیر است.

سنگاپور دو موسم بارندگی را تجربه می‌کند. بادهایی که از جنوب غرب می‌وزند، در بازه زمانی بین ماه می تا سپتامبر و بادهایی که از شمال شرق می‌وزند، بین ماه‌های نوامبر تا مارس باعث بارش باران در این بخش از آسیا می‌شوند. بادهای شمال شرقی، همراه خود رطوبت بسیاری را از دریای چین جنوبی به سنگاپور می‌آورند. در زمینه بارش باران، ماه‌های خشک و مرطوب تفاوت آنچنانی با هم ندارند؛ در تمام سال بارش ناگهانی باران دور از انتظار نیست، با این وجود دسامبر و ژانویه بارانی‌ترین ماه‌های سال هستند.

رطوبت متوسط در سنگاپور حدود ۸۴ درصد است. حتی در بعد از ظهرهای خشک هم نمی‌توانید انتظار رطوبت کمتر از ۶۰ درصد را داشته باشید. آماده شدن برای آب و هوای سنگاپور کار راحتی است، کرم ضد آفتاب و چتر همراه داشته باشید و آن وقت سفر به این کشور در هر زمانی خاطره‌ای فراموش‌نشدنی برایتان به یادگار می‌گذارد.

هر زمانی از سال در تور سنگاپور بودید، بهترین رویه برای گردش این است که صبح زود از خواب بیدار شوید تا با شلوغی جمعیت و گرمای میانه‌ی روز مواجه نشوید. صبح‌ها می‌توانید از جاذبه‌های محیط‌های بیرونی مانند باغ وحش سنگاپور یا پارک پرنده‌های Jurong دیدن کنید و ظهرها زمانی که گرما به اوج خود می‌رسد، به یکی از مال‌ها و مجتمع‌های خرید دارای تهویه مطبوع بروید. ساعت ۵ و ۶ بعد از ظهر، دما به میزان قابل قبولی پایین می‌آید و دوباره می‌توانید به بیرون برگشته و از دیگر جاذبه‌های شهر دیدن کنید.

بهترین زمان برای خرید در تور سنگاپور

با این که سنگاپور را بهشت خرید کردن در تمام طول سال می‌دانند، اما اگر برنامه‌ی ویژه‌ای برای خرید در مدت سفرتان دارید، بهترین زمان برای رفتن به این کشور دوره جشنواره فروش بزرگ (Great Singapore Sale) است. در دوره‌ای شش هفته‌ای، از اوایل ژوئن تا نیمه‌های آگوست، می‌توانید از تخفیف‌های ویژه تا ۷۰ درصد و ساعت‌های کاری بیشتر فروشگاه‌ها در سراسر جزیره لذت ببرید. اگر نتوانستید در این زمان‌ها به تور سنگاپور بروید، گزینه‌ی عالی بعدی برایتان فروش‌های ویژه دوره قبل از کریسمس و سال جدید هستند. اگر قصد دارید در محله چینی‌ها خرید کنید، بهترین زمان برایتان ژانویه و فوریه، یک ماه قبل از سال جدید چینی است. در این زمان این محله با چراغ‌های چشمک‌زن و تزئینات زیبا آراسته می‌شود و خیابان‌ها پر می‌شوند از دکه‌هایی که همه نوع کالا از ظروف سفالی، لباس و وسایل خانه تا انواع و اقسام غذاهای لذیذ را می‌فروشند.

بهترین زمان برای سوار شدن بر چرخ و فلک سنگاپور

پاسخ سنگاپور به چشم لندن، ساخت یکی از بزرگترین چرخ و فلک‌های دنیا بوده است. این چرخ و فلک حدود ۱۷۰ متر ارتفاع دارد و منظره‌ای ۳۶۰ درجه از منطقه اطراف Marina Bay را به گردشگران تور سنگاپور ارائه می‌دهد. از آن بالا می‌توان پیست فرمول یک را به خوبی دید. بهتر است در ابتدای سفرتان این چرخ و فلک را سوار شوید تا دیدی کلی نسبت به نقشه شهر سنگاپور به دست آورید. بهترین زمان برای سواری این چرخ و فلک منحصر به فرد غروب‌ها است، زمانی که کل آسمانخراش‌های ردیف شده در مرکز شهر با نورهای رنگارنگ روشن می‌شوند.

بررسی ماه به ماه آب و هوای سنگاپور

ژانویه به طور معمول یکی از پر باران‌ترین و پر بادترین ماه‌های سال برای سنگاپور است، مگر این که موسم بارندگی شمال شرق زودتر از موعد از این منطقه برود؛ در این حالت ژانویه ماه خشکی خواهد بود. در حالت کلی خود را برای کلی باران و دماهای بالا آماده کنید؛ یک چتر کوچک داشته باشید تا بتوانید آن را همه جا با خود ببرید. در این ماه دمای هوا به طور متوسط ۳۰ درجه است و ۱۸ روز بارانی با بارش متوسط ۲۳۸ میلیمتر را می‌توان انتظار داشت. لباس‌های گشاد و راحت که سریع خشک می‌شوند، برای تور سنگاپور در این ماه نیاز خواهید داشت. از آنجا که سنگاپور نزدیک خط استوا است، طول روز در کل سال تغییر چندانی نمی‌کند و طلوع آفتاب حدود ساعت ۷ صبح و غروب آفتاب حدود ۷ بعد از ظهر است.

در فوریه دمای متوسط در سنگاپور تا حدود ۳۱ درجه بالا می‌رود. با نزدیک شدن به پایان موسم بارندگی، بارش باران به مقدار ۱۶۵ میلیمتر در ۱۳ روز از ماه کاهش می‌یابد. این ماه، کمترین میزان بارش، کمترین میزان رطوبت و بیشترین آفتاب را دارد. شب‌ها هوا کمی خنک‌تر شده و دما تا ۲۴ درجه سانتیگراد پایین می‌آید. مارس و آوریل نیز ماه‌های آفتابی و گرم سنگاپور هستند. موسم بارندگی به طور کامل رفته و باد کمتر می‌وزد، با این حال گاهی توفان‌های تندری اتفاق می‌افتد. برای این سه ماه لباس‌های نازک و گشاد با خود ببرید و از کرم ضد آفتاب زیادی استفاده کنید. کلاه لبه بلند شما را خنک نگه می‌دارد و در مقابل آفتاب نیز از شما محافظت می‌کند. به این خاطر که دما در مکان‌هایی که از سیستم‌های تهویه مطبوع استفاده می‌کنند می‌تواند خیلی سرد شود (مانند مجتمع‌های تجاری، هتل‌ها و اتوبوس‌ها)، بد نیست یک ژاکت سبک هم همراه داشته باشید.

ماه می تفاوت قابل ملاحظه‌ای در دما یا میزان بارش‌ها، با ماه‌های مارس و آوریل ندارد. سنگاپور در ماه می، معمولا با مشکل غبار و دود دست و پنجه نرم می‌کند، غباری که ممکن است در طول تابستان باقی بماند. این غبارها و دودها از آتش زدن جنگل‌ها برای ایجاد زمین‌های کشاورزی در منطقه سوماترای اندونزی ناشی می‌شوند. گاهی اوقات تغییرات در جهت باد باعث می‌شود غبار به سرعت محو شود. آن دسته از مسافران تور سنگاپور که آسم یا مشکلات تنفسی دارند و همچنین سالمندان و بچه‌های کوچک باید از ماسک‌های محافظ استفاده کنند. اگر مشکل جدی قلبی و ریوی دارید می‌توانید قبل از تور سنگاپور، از طریق وب سایت آژانس ملی محیط زیست سنگاپور به آدرس www.haze.gov.sg، از میزان خطرناک بودن غبارها اطلاع حاصل کنید. مانند ماه‌های قبل برای ماه می نیز، کرم ضد آفتاب، کلاه لبه‌دار، لباس‌های سبک و یک چتر کوچک و جمع و جور همراه داشته باشید، ظهرها را در مکان‌های سربسته سپری کنید و صبح‌ها و غروب‌ها از فعالیت‌های بیرونی لذت ببرید.

ژوئن شروع موسم بارندگی جنوب غرب است؛ این زمانی است که شما در تور سنگاپور بارش‌های ناگهانی و توفان‌های تندری فراوانی را تجربه خواهید کرد، البته این توفان‌ها معمولا کمتر از نیم ساعت طول نمی‌کشند. غبارها و دودها ممکن است تا این ماه هم در شهر باقی مانده باشند، بنابراین ماسک همراه داشته باشید. جولای و آگوست ماه‌های گرم و خشک سنگاپور هستند. بارش‌های ناگهانی هم در این ماه‌ها معمول است. داشتن یک چتر کوچک می‌تواند شما را از خیس شدن نجات دهد.

سپتامبر پایان موسم بارندگی جنوب غربی است. هوا گرم و شرجی است و باران تا حدودی کمتر می‌بارد. باد صبح‌ها اغلب شدید و دمای هوا همچنان تا ۳۱ درجه بالا است. گرمای مداوم و رطوبت بالا مخصوصا در مناطق دور از ساحل، می‌تواند تحمل روزهای آفتابی را سخت کند. در این زمان رستوران‌ها، کافه‌ها و مجتمع‌های تجاری با تهویه‌های مطبوع خود سرپناه‌هایی عالی هستند. گاه آن قدر خنک می‌شوند که شاید مجبور شوید یک ژاکت سبک بپوشید.

در ماه اکتبر نسیم خنک دریا تا حدی گرمای بعد از ظهرها را کم می‌کند. بیشترین دمای دماسنج‌ها همچنان ۳۱ درجه را نشان می‌دهد. توفان‌ها هر از چند گاهی در بعد از ظهرها اتفاق می‌افتند و با خود بارش‌های سنگین و ناگهانی می‌آورند. بارش‌ها اغلب خیلی کوتاه هستند، اما یک برنامه جایگزین داشته باشید تا اگر باران طولانی بود بتوانید از روز خود حداکثر بهره را ببرید. به یاد داشته باشید چتر شما را خشک نگه می‌دارد و اجازه می‌دهد مانند وقت‌های دیگر از گشت خود در تور سنگاپور لذت کافی را ببرید.  نوامبر نیز به اکتبر خیلی شبیه است. این دو ماه، دوره قبل از موسم بارندگی شمال شرق را تشکیل می‌دهند.

دسامبر شروع رسمی موسم بارندگی شمال شرق است. دسامبر خنک‌ترین ماه سنگاپور است، با این که با متوسط دمای ۲۹ درجه، تنها چند درجه از گرم‌ترین ماه سال خنک‌تر است. دسامبر بیشترین بارش، بیشترین رطوبت و کمترین میزان آفتاب را دارد. چتر، لباس خنک و یک ژاکت نازک برای محیط‌های سربسته مانند مال‌ها، تاکسی‌ها و سینماها توصیه می‌شود.

جشن ها، فستیوال ها و تعطیلات سنگاپور

خیلی اوقات و برای بسیاری از افراد، بهترین زمان برای رفتن به تور سنگاپور با همزمانی با جشن‌ها و مراسم‌های این کشور مشخص می‌شود. این که بخواهید از شلوغی این فستیوال‌های بزرگ و پرهیجان دوری کنید یا این که به جمعیت ملحق شوید و در شادی و تفریح آن‌ها شریک شوید، جواب سوال بهترین زمان را برایتان مشخص می‌کند. سنگاپور معجونی شگفت‌انگیز از گروه‌های مختلف قومی و مذهبی (مسلمانان، بودایی‌ها، هندوها و مسیحی‌ها) است و کارگران خارجی بسیاری را در خود جای داده است، در نتیجه فستیوال‌ها و رویدادهای متنوع و رنگارنگی را به خود می‌بیند.

روز سال جدید، جشن ملی در سنگاپور است. این روز، روز تعطیلی برای دانش‌آموزان و بسیاری از افراد شاغل است. بسیاری از مردم، این روز را همراه با خانواده جشن می‌گیرند و از غذاهای خوشمزه و چای بعدازظهری لذت می‌برند. با این که بسیاری از مغازه‌ها و رستوران‌ها مانند معمول باز هستند و پر شده‌اند از گردشگران تور سنگاپور که تعطیلات خود را سپری می‌کنند، اما بعضی از مکان‌ها ممکن است بسته بوده یا ساعت کاری خود را محدود کرده باشند.

روز ملی سنگاپور، هر سال در نهم آگوست جشن گرفته می‌شود. جشن این روز به مناسبت سالروز استقلال سنگاپور از مالزی در سال ۱۹۶۵ برگزار می‌شود. آتش‌بازی و نمایش‌های رقص‌های سنتی، تنها گوشه‌ای از شادی‌ها و جذابیت‌های این روز هستند. رژه روز ملی معمولا در مرکز شهر و در Padang یا استادیوم ملی برگزار می‌شود.

سال نوی چینی بر اساس تقویم قمری مشخص می‌شود و در نتیجه تاریخ برگزاریش هر سال با سال قبل کمی تفاوت دارد. این فستیوال ۱۵ روزه، یک از محبوب‌ترین جشن‌ها در تمام دنیا است. مراسم‌ها، نمایش‌ها و رژه‌های مختلفی در شهر برگزار می‌شود و محله چینی‌های سنگاپور با فانوس‌ها و چراغ‌های رنگارنگ تزئین می‌شود. بازارها جنب و جوش خاصی پیدا می‌کنند و هر گوشه‌ای می‌توان رقص شیر را دید.

در زمان فستیوال فانوس که آن را با نام فستیوال نیمه پاییز هم می‌شناسند، کسانی که به محله‌ی چینی‌ها می‌روند می‌توانند با دیدن نمایش‌های مهیج رقص شیر و خوردن خوراکی خوشمزه‌ی این جشن مانند کیک ماه لحظاتی به یاد ماندنی را در تور سنگاپور داشته باشند. پاگودا و پل‌های باغ چینی Jurong، با وسایل تزئینی و فانوس‌هایی به شکل حیوانات آذین می‌شوند. برجسته‌ترین قسمت این جشن، رژه فانوس بچه‌ها است؛ در این رژه صدها کودک با فانوس‌های رنگارنگشان در خیابان‌های محله چینی‌ها حرکت می‌کنند. فستیوال نیمه‌ی پاییز در روز پانزدهم ماه هشتم تقویم قمری جشن گرفته می‌شود، زمانی که ماه کامل است.

روز کریسمس تعطیلی عمومی در سنگاپور است و یک رژه عید در جاده Orchard برگزار می‌شود. در زمان کریسمس کل شهر تعطیل نمی‌شود، چرا که بسیاری از سنگاپوری‌ها کریسمس را جشن نمی‌گیرند. شب سال نو در سنگاپور، باشکوه و با عظمت جشن گرفته می‌شود. برنامه مخصوص شمارش معکوس با اجراهای افراد مشهور محلی در تلویزیون پخش می‌شود و چندین جشن بزرگ عمومی در مکان‌های مختلفی در سطح شهر برگزار می‌شوند. یک آتش‌بازی بزرگ در Marina Bay و در مقابل افق شهر، آسمان را روشن می‌کند. کافه‌ها و رستوران‌ها در سرتاسر شهر جشن‌های خود را برگزار می‌کنند و بسیاری از مسافران تور سنگاپور را در این شادی جمعی به سمت خود می‌کشانند. خیابان خرید Orchard، در دسامبر و برای پیشواز کریسمس، به یک سرزمین عجایب گرمسیری تبدیل می‌شود؛ کل خیابان با درخت‌ها، عصاهای آبنباتی، اسباب‌بازی‌ها و چراغ‌های زیبا تزئین می‌شود.

خرید در سنگاپور

اگر خرید کردن را دوست دارید، برای یک بار در طول زندگیتان هم که شده، باید به تور سنگاپور بروید. با داشتن صدها مرکز خرید و مال، سنگاپور یکی از پر جنب‌وجوش‌ترین و جذاب‌ترین قطب‌های خرید در آسیا است. سنگاپور بهشت خرید برای میلیون‌ها گردشگری است که نه فقط برای دیدن جاذبه‌های این کشور دیدنی، بلکه برای خرید بهترین و جذاب‌ترین لباس‌ها، پوشیدنی‌ها و دیگر کالاها به این سفر می‌آیند.

سنگاپور با داشتن تعداد زیادی فروشگاه‌های برندهای معروف بین‌المللی، طرفداران آن‌ها را راضی و خوشنود به خانه بر می‌گرداند، اما در همین حال آن دسته از مشتریانی را که به قیمت‌ها حساسیت بیشتری دارند و دوست دارند همیشه با تخفیف‌های خوب خرید کنند را هم فراموش نمی‌کند. در سنگاپور کالای تخفیفی و مقرون به صرفه، مترادف با از مد افتاده و بی‌کیفیت نیست. خریداران در این کشور می‌توانند هر آن چیزی را که علاقه دارند بخرند را بر اساس نیازشان، سلیقه‌شان و البته جیب‌شان به راحتی پیدا کنند.

قبل از هر چیزی به سراغ بهترین زمان برای خرید در سنگاپور برویم. هر کسی که خون یک خریدار در رگ‌هایش جریان دارد و غریضه‌ای عالی در گرفتن تخفیف‌های خوب دارد، منتظر فروش بزرگ سنگاپور (Great Singapore Sale) می‌ماند. با تخفیف‌هایی که تا ۷۰ درصد هم پیش می‌روند و ساعت‌های کاری بیشتر فروشگاه‌های اوتلت و مجتمع‌های خرید، این فروش بزرگ سالانه، مسافران را از سراسر دنیا به تور سنگاپور می‌کشاند.

با وجود مال‌ها و مجتمع‌هایی که در دو طرف این بلوار زیبا به خط شده‌اند، جاده باغ (Orchard Road) بهشت خریداران است. از یک راهنمای گردشگری سنگاپور در مورد تاریخ خرید در این خیابان بپرسید و او به شما Tang Plaza را نشان می‌دهد که در سال ۱۹۳۴ تاسیس شده است. مرکز خرید Knightsbridge در هتل ۵ ستاره Grand Park Orchard، یک مجتمع چهار طبقه‌ی پر از فروشگاه است و از برندهای مشهور جهانی مانند Abercrombie & Fitch تا فروشگاه فوق‌العاده بزرگ برند Topshop و بوتیک‌های فروش کفش‌ها، ساعت‌ها و لباس‌های عالی را در خود جای داده است.

مرکز تجاری ION Orchard یکی دیگر از مجتمع‌هایی است که در تور سنگاپور فرصت بازدید از آن را نباید به هیچ عنوان از دست بدهید. این مال ۶۶ هزار متر مربعی و ۸ طبقه، نمای بیرونی جذاب و آینده‌نگرانه‌ای دارد؛ واضح است که این فضا برای این که معروف‌ترین برندهای دنیا، مهم‌ترین و اصلی‌ترین فروشگاه‌هایشان را در آن باز کنند کافی است. برخی از این برندها مانند پرادا و Sephora، بزرگترین فروشگاه‌های خود در آسیا را در این مجتمع تاسیس کرده‌اند. این مال تنها برای طرفداران برندهای لوکس ساخته نشده؛ در این مجتمع می‌توانید تعداد زیادی فروشگاه‌های برندهای خیابانی و محلی و همچنین گزینه‌های فراوانی برای خوردن یک وعده غذای عالی را پیدا کنید.

اگر عاشق خرید هستید احتمالا با یک چالش واقعی در تور سنگاپور مواجه خواهید شد، چرا که لیست مال‌های جاده Orchard تمامی ندارد. مال ۳۱۳@Somerset و مجتمع خرید Orchard Central با طراحی خاص و جذابش، خریداران و بازدیدکنندگان بسیاری را به سمت خود جذب می‌کنند. فروشگاه‌های چند بخشی ژاپنی مانند Takashimaya و Isetan نیز محلی عالی برای پیدا کردن برندهای معروف و با کیفیت هستند.

در سنگاپور در همه جا می‌توانید مال‌ها و مجتمع‌های خرید را پیدا کنید. منطقه Marina Bay، به سرعت به نمادی مهم برای شهر تبدیل شد و سنگاپور را به همه دنیا معرفی کرد؛ این منطقه نیز مکانی عالی برای خرید در سنگاپور است. مرکز خرید Raffles City نه تنها برندهای معروف دنیا را در خود جای داده، بلکه برندها و فروشگاه‌های معمولی‌تر و گاه عجیب و غریب را هم میزبانی می‌کند. مال بزرگ و باشکوه Suntec City برای فواره ثروتش معروف است؛ این فواره بزرگترین فواره روی زمین بوده و در کتاب رکوردهای گینس نیز ثبت شده است. مجتمع‌های تجاری زیادی در گوشه گوشه شهر و حتی مناطق حومه‌ای‌تر وجود دارند و به راحتی از طریق وسایل حمل و نقل عمومی در دسترس هستند. در این مال‌ها می‌توانید کالاهایی مقرون به صرفه و ارزان را در میان دنیایی بی‌نهایت و رنگارنگ از مغازه‌هایی با نام‌های شناخته شده گرفته تا خرده‌فروشی‌هایی که کالاهای منحصر به فرد و مختص خودشان را می‌فروشند پیدا کنید. بزرگترین مجتمع تجاری سنگاپور یعنی VivoCity در HarbourFront نیز محلی عالی برای توقف قبل از رفتن به جزیره تفریحی Sentosa است.

جدا از مال‌ها و برندهای معروف، خرید محصولات سنتی و صنایع دستی نیز در سنگاپور طرفداران بسیاری دارد. ملیت‌های مختلفی که سنگاپور را خانه خود کرده‌اند، دنیایی جدید پیش روی دوستداران خرید قرار داده‌اند. سر زدن به خیابان Bugis، خیابان عرب‌ها، محله چینی‌ها و محله پر جنب و جوش هند کوچک، برای آن‌هایی که می‌خواهند در تور سنگاپور تجربه خرید خود را کامل کنند از واجبات سفر خواهد بود. در این بازارها می‌توانید تا توان دارید چانه بزنید و چمدان‌های خود را با صنایع دستی، پارچه‌ها و لباس‌هایی که تنها در این منطقه از دنیا پیدا می‌شوند پر کنید. مرکز Mustafa یک اشاره ویژه می‌خواهد؛ در این فروشگاه چند بخشی ۲۴ ساعته، می‌توانید انواع و اقسام کالاها، از محصولات الکترونیکی، جواهرات و لباس تا خوراکی‌های خوشمزه را با قیمت‌هایی فوق‌العاده ارزان و مقرون به صرفه بخرید. سر زدن به بازار دست‌دوم فروش‌های سنگاپور هم می‌تواند تجربه مفرحی برایتان باشد. خدا می‌داند چه گنج دست دومی را می‌توانید در این بازارها کشف کنید.

معرفی بالی- اندونزی:

بدون اغراق بالی یکی از بهترین، زیباترین،سبزترین و آرام ترین نقاط برروی کره‌ی زمین است. لقب سرزمین یا جزیره‌ی خدایان را می‌توان بهترین توصیف برای جزیره‌ی بالی دانست. بالی یک شهر نیست بلکه یک استان است که مرکز آن شهر دنپاسار است. عمده مردم بالی هندوها هستند و بر خلاف عمده تصور مردم که فکر می‌کنند بالی یک جزیره است،بالی از ۳ جزیره تشکیل شده است. بزرگترین جزیره‌ی استان بالی، جزیره بالی است و اغلب گردشگران مکان اقامت خود را در اندونزی در همین جزیره رزرو می‌کنند. بالی دارای ۴ منطقه مهم کوتا، نوسادوا، اوبود و جیمباران است که در ادامه به معرفی تک تک آن‌ها می‌پردازیم.

تور بالی نوروز ۹۹ :

تعطیلات عید نوروز برای ایرانیان فرصت بسیار خوبی را برای سفر می‌دهد. تور بالی نوروز ۹۹ یکی از بهترین تورهای بالی دردر طول سال است چرا که بدون دغدغه می‌توانید در طبیعت سبز و ساحل‌های رویایی جزیره‌ی بالی اوقات خوشی در کنار خانواده و عزیزانتان داشته باشید.

قیمت تور بالی نوروز۹۹:

قیمت تور بالی نوروز ۹۹ در زمان‌های نزدیک به عید نوروز بالاتر از حالت عادی است ولی اگر ازدوماه قبل به خرید تور بالی نوروز اقدام کنید، قیمت این تور با تور عادی بالی تفاوت چندانی ندارد.

جهت بررسی آخرین قیمت ها با ما تماس بگیرید، کمترین قیمت تور ارزان را تضمین می کنیم

انتخاب ایرلاین مناسب برای تور بالی نوروز:

هواپیمایی های زیادی هستند که می‌توانید برای تور بالی انتخاب نمایید که در ادامه به معرفی مزایا و معایب هریک می‌پردازیم:

هواپیمایی عمان‌ایر: برای سفر به بالی با هواپیمایی عمان‌ایر شما هزینه‌ی پرواز کمتری خواهید پرداخت ولی پرواز عمان‌ایر به بالی به صورت مستقیم نیست و شما ابتدا یک پرواز به سمت عمان خواهید داشت و پس از توقف کوتاه در مسقط با یک پرواز دیگر به سمت بالی خواهید رفت.

هواپیمایی ماهان‌ایر: در چند سال اخیر معمولا در نزدیک ایام عید هواپیمایی ماهان‌ایر پرواز مستقیم به بالی برای تور بالی نوروز۹۹ دایر می‌کند. هزینه‌ی این پرواز از عمان‌ایر کمی گران‌تر است ولی به صورت مستقیم است و هیچ توقفی ندارد که همین امر موجب محبوبیت این پرواز شده است. کیترینگ ماهان وعده‌های پیش غذا و غذای گرم را هم به صورت رایگان روی پرواز ارائه می‌دهد.

هواپیمایی قطرایرویز: اگر به دنبال تور بالی لاکچری نوروز ۹۹ هستید پیشنهاد می‌کنیم پرواز قطرایرویز را خریداری کنید. این هواپیمایی جزو ۵ هواپیمایی برتر دنیا از لحاظ سرویس‌ها و کیفیت است. هزینه‌ی این پرواز به مراتب از دو ایرلاین قبلی کمتر است ولی کیفیت پرواز فوق‌العاده است. پرواز هواپیمایی قطر برای تور بالی نوروز ۹۹ به صورت غیرمستقیم (دارای استاپ) است. شما ابتدا با یک پرواز به سمت قطر خواهید رفت و بعد از توقف کوتاه با یک پرواز دیگر به بالی سفر خواهید کرد.

بالی سرزمین خدایان:

در تور بالی مطمئنا با بیشترین چیزی که روبه‌رو می‌شوید یک معبد یا یک نشانه بودائیسم است که هندوهای منطقه آن‌ها را ساخته‌اند. سرزمین خدایان لقب دو وجهی است که هم به دارا بودن تعداد زیادی معبد و همچنین به زیبایی بی حد این جزیره اشاره می‌کند.

دین مردم بالی (اندونزی):

بیشتر مردم اندونزی مسلمان هستند و دین رسمی کشور اندونزی اسلام است ولی بالی با تمام کشور اندونزی متفاوت است. ۸۳ درصد مردم در بالی هندو هستند و دین هندوی بالی دارند و همانطور که از اسم دینشان پیداست آن‌ها در معبدها به عبادت می‌پردازند. دین هندوی بالی را می‌توان ترکیبی از اعتقادات مردم و همچنین دین هندو دانست. ۱۳ درصد مردم بالی مسلمان‌اند و تزدیک به ۳ درصد مسیحی هستند. غالب بودن تعداد هندوها به مسلمانان آزادی را در بالی بیشتر از اندونزی به عموم هدیه می‌دهد. این‌که چه لباسی دارید و یا چه دینی دارید فقط به خودتان مربوط است و مردم با شما در تضاد نخواهند بود.

پوشش مورد نیاز تور بالی:

پوشش مورد نیاز شما برای تور بالی، به انتخاب خودتان بستگی دارد. هر کسی می‌تواند با هر لباسی در بالی ظاهر شود ولی توصیه می‌کنیم فقط در نزدیکی ساحل از لباس‌های بسیار آزاد استفاده کنید  و برای گشت و گذار در شهر از لباس‌های خنک و نخی استفاده نمایید. یکی از نکاتی که گردشگران همیشه باید رعایت کنند، این است که تا می‌توانند نظر بومیان منطقه را به خود جلب نکنند و بسیار عادی در شهر رفتار کنند.

آب‌وهوا در تور بالی:

اگر بخواهیم به طور خلاصه در مورد آب‌وهوای بالی صحبت کنیم، این جزیره آب‌وهوایی آفتابی، روزهای گرمسیری و شب‌هایی نسبتا با هوای مرطوب دارد. معمولا هوای بالی بین ۲۶ الی ۳۱ درجه سلسیوس است. بین ماه‌های می میلادی تا سپتامبر (اواسط اردیبهشت تا مهر) گرم‌ترین و آفتابی ترین زمان برای بودن در بالی است.الیته می‌توان گفت بهترین زمان برای آفتاب گرفتن در روزهای تعطیل تابستان نیز همین زمان است، جزیره زیبای بالی در هر چهار فصل سال دارای آب‌وهوایی است که می‌تواند پذیرای گردشگران و توریست‌ها باشد.

سوغات بالی:

بالی دارای مرکز‌های خرید معتبر با برندهای جهانی است ولی اگر بخواهیم از سوغات‌های بالی صحبت کنیم، سوغات بالی صنایع دستی بی‌نظیر بالی است. حصار و سفال ۲ سوغات معروف بالی هستند.

فرهنگ مردم بالی:

مردم بالی دارای فرهنگی یونیک و مشهورند. فرهنگ مردم بالی بیشتر به خاطر فستیوال‌ها و جشن‌ها مشهور شده است. البته بالی مثل تمام شهرهای جهان دارای موزه است ولی فرهنگ آنها غالبا از معابد و هندوئیسم سر چشمه می‌گیرد.موسیقی محلی و پایکوبی مردم با لباس‌های خاص جزو اصلی‌ترین اتفاق‌های فرهنگی هستند که ‌می‌توانید آن‌ها را در تور بالی مشاهده نمایید. البته جشن‌هایی مثل kintamani  (جشن کینتامانی) نیز می‌تواند یک روز کامل در تور بالی شما را به خود اختصاص دهند. مراسم کینتامانی را می‌توانید به عنوان یک تور آپشنال خریداری نمایید.

بهترین زمان برای تور بالی :

بهترین زمان برای مسافرت به بالی و تور بالی در ماه‌های تابستان می‌باشد. کشور اندونزی به دلیل واقع شدن در نیمکره جنوبی در تابستان هوایی مطبوع و خنک دارد. تور بالی ۷ روزه می‌تواند فرصت مناسبی باشد تا از تعطیلات تابستان استفاده کرد و سفر بیاد ماندنی و البته لاکچری را تجربه کرد.

هزینه های بالی:

با توجه به پایین بودن ارزش روپیه در اندونزی، می‌توان کشور اندونزی را یکی از کشور‌هایی در نظر گرفت که از لحاظ هزینه‌ها کاملا متوسط است. تقریبا هزینه‌های اندونزی مانند دیگر کشورهای جنوب شرق آسیاست، مثل مالزی یا تایلند.
پس در تور بالی نیاز به نگرانی در رابطه با هزینه‌هایی مثل غذا یا کرایه تاکسی نداشته باشید.

ویزای اندونزی:

ایرانیان برای رفتن به اندونزی نیاز به ویزا دارند. ویزای گردشگری اندونزی تا ۳ ماه پس از صادر شدن اعتبار دارند و پس از وارد شدن به کشور اندونزی شما اجازه ۱۴ روز اقامت دارید و اگر مدت اقامتتان از ۱۴ روز بیشتر شود باید جریمه پرداخت کنید. برای گرفتن ویزای اندونزی فقط کافیست با ما تماس بگیرید و مدارکتان را ارسال کنید، بعد از ارسال مدارک تیم لیانا پرواز ویزای اندونزی را در یک هفته کاری به شما تحویل خواهند داد.

قیمت تور بالی:

محاسبه‌ی قیمت تور بالی به این صورت است که یک پرواز غیر مستقیم به بالی باید به همراه هزینه‌ی ویزای بالی و همچنین هزینه‌ی مجموع شب‌های اقامت در هتل‌های بالی شود. لازم به ذکر است فعلا پرواز مستقیم به بالی وجود ندارد ولی در پیک سیزن هواپیمایی ماهان پرواز مستقیم به بالی دارد. لیانا پرواز یکی از کارگزارهای اصلی تور بالی است و قیمتی که از سمت ما پیشنهاد می‌شود جزو پایین‌ترین قیمت‌های تور بالی است.

گران‌ترین و ارزان‌ترین قیمت تور بالی:

پیک سیزن یا شلوغ‌ترین زمان‌ها برای مسافرت به بالی که قیمت هتل و تور بالی نیز گران‌تر می‌شود، زمان‌هایی مانند تعطیلات ژانویه، تعطیلات سال نو و کریسمس می‌باشد. ارزان‌ترین زمان برای تور بالی تقریبا از خرداد تا اواخر مهرماه سال شمسی است. ارزان‌ترین موقع برای تور بالی همان لو سیزن تور بالی است که هتل‌ها به دلیل کم شدن توریست‌ها، نرخ‌های خود را کاهش می‌دهند.

واحد پول اندونزی:

واحد پول اندونزی – بالی روپیه است و نماد آن Rp است. پول اندونزی تقریبا از ۲۰ سال قبل دچار سقوط ارزش شد و در حال حاظر پول اندونزی را می‌توان جزو پول‌های کم ارزش در جهان به شمار برد. (سومین واحد پولی کم ارزش) تقریبا هر ۱.۵۰۰.۰۰۰ هزار روپیه ۱۰۰ دلار می‌شود. البته اگر بخواهیم مقایسه‌ای با واحد پول ایران داشته باشیم هر ریال ۳ روپیه است.

مناطق مهم بالی:

کوتا Kuta بالی:

کوتا منطقه شلوغ و پرهیجان بالی محسوب می‌شود ، این منطقه بیشتر برای جوانتر ها در تور بالی توصیه می‍شود چراکه دارای خیابان های شلوغ ، رستوران ها و کلاب های زیاد و تفریحاتی آبی مثل ..موج سواری است. ساحل کوتا نیز جذابیت های خاص خودش را دارد

ساحل بالی تور اندونزی

ساحل بالی تور اندونزی

 

نوسا دوا Nusa Dua بالی: 

نوسادوا یک منطقه توریستی در بالی است که تقریبا می‌توان آن را به یک شهرک توریستی تشبیه کرد. هتل های این منطقه دارای ساحل اختصاصی هستند و پارک های آبی و مراکز خرید جزو تفریحاتی است که نباید آن ها را در تور بالی از دست دهید.

نوسادوآ بالی تور اندونزی

نوسادوآ بالی تور اندونزی

 

اوبود Ubud بالی: 

جنگل ، درخت ، طبیعت بکر و سبز بیشترین چیزی خواهد بود که در منطقه اوبود خواهید دید. هتل ها در این منطقه دارای استخر هایی رو باز و رو به جنگل می‌باشند. رفتینگ ، پاراگلایدر سواری و تور هیلیکوپتر جز تفریحات پر مخاطب منطقه اوبود بالی می‌باشد.

اوبود از جاهای دیدنی اندونزی بالی تور اندونزی

اوبود از جاهای دیدنی اندونزی بالی تور اندونزی

 

منطقه سمینیاک بالی Seminiyak:

اگر به دنبال بهترین ساحل در آسیا و بیچ کلاب و تفریحات ساحلی ای هستید که بی نظیر باشد و هیچ جای دیگر نتوانید مثلش را پیدا کنید ، ما به شما تور بالی در منطقه سمینیاک را پیشنهاد می‌دهیم . این منطقه ساحل های بی نظیری دارد که اگر یک غروب این ساحل را ببینید دوست ندارید هیچ وقت بالی را ترک کنید.

منطقه سمینیاک بالی Seminiyak

منطقه سمینیاک بالی Seminiyak

 

در تور بالی از کجا دیدن کنیم؟ (جاذبه های گردشگری بالی)

۱- معبد اولون دانو

با اولین سرچ در مورد بالی، عکس‌هایی از یک معبد روی آب برایتان نمایش داده می‌شود، این معبد در قرن ۱۷ام ساخته شده است و می‌توان آن را به عنوان مهم‌ترین و جذاب‌ترین جاذبه دیدنی بالی معرفی کرد. البته لازم به ذکر است این معبد بر روی آب واقع نشده و در کنار آب است ولی مطمئنا زیباترین عکس‌هایتان در بالی را می‌توانید در این منطقه بیاندازید.

معابد اندونزی تور بالی

معابد اندونزی تور بالی

۲-معبد اولو واتو

معبد اولو واتو بالی یکی از مهمترین معابد بودایی هاست بدلیل اینکه این معبد در موقعیت جالب در کنار صخره‌ای در کنار اقیانوس هند و ۷۰ متر بالا‌تر از آن قرار گرفته است، مراسم‌های رقص زیادی در این معبد انجام می‌شود که علاوه بر مقدس بودن برای مردم بالی برای گردشگران خارجی نیز جالب است.

معابد اندونزی تور بالی

معابد اندونزی تور بالی

 ۳- رفتینگ بالی

رودخانه‌های پر خروش اندونزی یکی از بهترین فرصت‌ها در تور بالی است تا طعم هیجان زیادی را تجربه کنید.

رفتینگ بالی در تور اندونزی کرج

رفتینگ بالی در تور اندونزی

۴- اسکای تور

بالی تمام زیبایی‌های طبیعت را یک‌جا در کنار هم جمع کرده است. جنگل‌های سبز اوبود یا ساحل شگفت انگیز کوتا و سمینیاک، همه و همه را می‌توانید با لذت بسیار بیشتری از هلیکوپتر مشاهده کنید.

اسکای تور

اسکای تور

۵- مجسمه تیان تا

مجسمه تیان تا یکی از بزرگترین مجسمه‌های بودا در جنوب شرق آسیاست که در میان جنگل‌های انبوه قرار گرفته است. لذت تماشای این مجسمه را در سفر به بالی از دست ندهید.

مجسمه تیان تا

مجسمه تیان تا

۶- بازار‌های سنتی در اوبود

بالی و به خصوص منطقه اوبود در بالی به داشتن صنایع دستی و سنتی زیاد معروف است، لذت گشت و گذار و خرید در این بازار جزو جذابیت های سفر به بالی است.

بازار‌های سنتی در اوبود

بازار‌های سنتی در اوبود